Kutlu Doğum Haftası, Hediyelikleri, Promosyonları, Hediyeleri

Sevgili Peygamberimiz Muhammed (s.a.v) anmak için, her sene Rebiülevvel ayında organize edilen, Peygamberimizin dünyayı teşrifleri olan Mevlid Rebiulevvel ayının 12. gecesi, yıllardır insanlarımız tarafından "Mevlid Kandili" olarak kutlanmaktadır.Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini taze tutmayı hedeflemiş, bu düşünce ile de Peygamberimizin doğum gününü içine alan bu haftayı, "Kutlu Doğum Haftası" olarak ilan etmiştir.

Kutlu Doğum Haftası 1989 yılından beri kutlanmaktadır Peki kutlanma fikri nasıl doğmuştur?

Herkesin bildiği üzere Peygamberimizin dünyayı teşrifleri olan Mevlid-i Nebevi, yıllardır insanlarımız tarafından ‘Mevlid Kandili’ olarak kutlanmaktadır.

Ulu dinimiz, huzurlu ve mutlu bir dünyanın en büyük hayat damarlarındandır. Bu yönden hareketle dini düşünceyi cami dışına taşırmak, kıymetli ilim adamlarımızın araştırmalarını ve düşüncelerini insanlara ulaştırabilmek için Mevlid kandilini hayırlı bir vesile telakki eden Türkiye Diyanet Vakfı, asırlar önce bir ilim ve kültür bayramı tarzında kutlanan Mevlid geleneğini canlandırmayı hedef edinmiştir. Bu düşünce ile Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, "Kutlu Doğum Haftası" olarak ilan etmiştir.
 
İhvan online alışveriş mağazaları olarak sizler için özenle seçilmiş Kutlu Doğum Hediyelerini yine sizlerin beğenisine sunmaktayız. Bu değerli Kutlu Doğum Haftasında sevdiklerinize vereceğiniz en güzel Kutlu Doğum Hediyelikleri, Kutlu Doğum Promosyonları ile hem onları sevindirebilir hemde bu değerli günleri hatırlamalarına yardımcı olabilirsiniz.
 
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.