0ürün

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

Yasin-i Şerif, “Kur’an-ı Kerim’in kalbi” olarak nitelenen nadide bir eserdir. Özellikle Resulullah Efendimizin Yasin’i Şerif okunmasını buyurduğu bilinmektedir. Yasin kitabı okumanın belirli faziletleri olduğu gibi şifa kaynağı olduğu da ifade edilmektedir. Bu nedenle tüm Müslümanların çevrelerinde Yasin kitabı bulundurmaları oldukça önemlidir. Ayrıca sevdikleriniz, dostlarınız ve arkadaşlarınıza mevlüt hediyelikleri olarak Yasin-i Şerif dağıtmanız da son derece faydalı olacaktır. Ancak verilen hediyelerin layığına uygun olması hususu da mühim olduğundan Kadife Kaplı Yasin gibi modeller mevlüt ertesi dağıtılmaya daha müsaittir.

Read More

Başörtüsü, Yüce Allah’ın mümin kadınlara emrettiği “örtünün” kelamına uyulması için tasarlanmış bir nevi giysidir. İffetini gizli tutmak isteyen Müslüman hanımefendilerin tesettür şartlarına göre başlarını örtmesi dinimizce şart koşulmuştur. Bu sayede hanımlarımız, Allah’ın yüce emrini yerine getirecek ve bu konuda iyi bir mümine olacaklardır. Yalnız bu durumda kadınların örtünmenin yanı sıra rahat etmeleri de oldukça mühimdir. Piyasada bulunan başörtüsü niteliğindeki ürünler, terlemeye müsait ve kötü kumaştan imal edilebilmektedir. Bu durum da saç ve deri sağlığını olumsuz etkilemektedir. İyi bir başörtüsü kaliteli malzemeden imal edilmeli ve uygun fiyatlara Müslümanlara arz edilmelidir.

Read More

Dinimiz İslam, adeta bir okyanus gibidir. Öğrendikçe yeni şeylere kapı açan Cenab-ı Allah, bilginin sonsuzluğunu insanoğluna Kur’an-ı Kerim vasıtası ile göstermiştir. Müslümanlığı tam manasıyla idrak edebilmek için çokça bilinen bilgiler eksik kalacaktır. İyi bir mümin, dinimizin tüm inceliklerini güzel ve kaliteli bir biçimde öğrenmelidir. Bu bilgileri öğrenmen isteyen Müslümanlar, fıkıh kitapları ile haşır neşir olmalıdır. Fıkıh, bir şeyin en ince detaylarına kadar öğrenilmesine denen Arapça bir kelimedir. Ayrıca İlmihal kitapları da hak din İslamiyet’in bilinmesi gereken ilke ve kaidelerini öğreten birer rehber niteliğindedir. Bu bilgileri öğrenen Müslümanlar, yaşadıkları dini daha güzel ifa edebilme şansına erişmekte ve Kur’an-ı Kerim’in sonsuz bilgilerinin bir kısmına haiz olabilmektedir. 

Read More

Misvak, erak ağacının dallarından elde edilen bir nevi diş temizliği ürünüdür. İslamiyet’in doğduğu topraklarda sıklıkla yetişen erak ağacı sayesinde Müslümanlar, ağızlarını misvak yoluyla temizlemişlerdir. Yalnızca kültürel bir anlamı olmayan misvakın yüzlerce faydası bulunmaktadır. Bunlardan en bilineni misvakın ağız için bakterilerini öldürmesidir. Misvak, diş ve diş etleri için iyi bir anti bakteriyel üründür. Bunun dışında bu nadide ürün dişlerin beyazlatılmasında ve parlak gözükmesinde de kullanılmaktadır. Ağız içinde mikropları öldürmesi nedeniyle ağız kokusunu engellediği de bilinmektedir. 

Read More

Mest, Müslümanlar tarafından abdest sonrası giyilen bir çeşit ayakkabıdır. Namaz kılmak için abdest alan müminler, mest giydikten itibaren diğer vakit namazlarında ayaklarını yıkamak zorunda kalmazlar. Verilen fetvalara göre caiz olan bu işlem, özellikle evde olamayacak Müslümanların ayak yıkamada zorluk çekmemesine fayda sağlamaktadır. Bu nedenle mest, özellikle yaşlı müminlerin dertlerini bir nebze hafifletmektedir.

Read More

Doğan her yavru, uğuruyla dünyaya gelir. Doğum, Allah’ın bir mucizesi olarak insanın yer yüzüne teşrif buyurmasıdır. Dünyaya gelen her yavru için Allah’a şükretmek bizler için önemli bir görevdir. Doğumdan itibaren ilk 40 gün içerisinde hem doğan yavrunun selameti için hem de okuyan ve okutan kimselerin sevap kazanması için bebek mevlüdü düzenlenmektedir. Düzenlenen mevlüt töreni bir nevi kutlama mahiyetindedir. Mevlüdü düzenleyen kimseler, yakınlarını bu kutlu göreve davet ederek onları da sevaba nail etmiş olurlar. Ayrıca bu toplantı sonrası doğumun şerefine gelenlere bebek mevlüt hediyelikleri armağan edilmektedir. Böylelikle hem doğan bebek, hem de mevlüdü organize edenlere için güzel bir hatıra kalmaktadır. Bebek mevlüdü neden okunur sorusunun yanıtı bu şekildedir. 

Read More

Müminler bazı nedenlerde dolayı Umre nedir şeklinde sorular sormaktadırlar. Umre, Müslümanlar için kutsal kabul edilen Mekke ve Medine’nin ziyaretidir. Hac mevsimi dışında kutsal toprakları ziyaret etmek için Umre gerçekleştirilmektedir. Bu sayede müminler, Hacca gidemedikleri için hasret kaldıkları topraklara Umre vasıtasıyla varabilmektedir. Umre, farz bir ibadet olmasa bile Hanefilik mezhebinde sünnettir ve uygulanılması makbul görülmektedir. Umre de tıpkı Hac ibadeti gibi bazı şartlarla donatılmıştır. Bu nedenle klasik bir gezi gibi gerçekleştiremeyeceğiniz Umre ziyaretini tam manasıyla huşu içerisinde tamamlayabilmek için, özel kıyafetler ve malzemelere ihtiyaç duyarız. 

Read More

Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okumak ve idrak etmek, tüm Müslümanların asli vazifesidir. Bu vazifeyi layıkıyla yerine getiren müminler, Allah’ı anlamak ve emirlerini gerçekleştirme noktasında kendilerini huzura bir adım daha yaklaştırırlar. Bilindiği üzere Rabbimizin Kur’an-ı Kerim’de emrettiği ilk kelime “oku” olmuştur. Bu nedenle Kur’an-ı Kerim’in faziletine ulaşmak, Allah’ın rızasını kazanmak adına farzdır ve yapılması gerekmektedir. Ayrıca yalnızca okumakla kalmayıp, Kur’an-ı Kerim’i sevdiğiniz dostlarınıza da hediye etmeniz gerekmektedir. Böylece İslamiyet’i idrak eden ve nurundan faydalanan mümin sayısı gün geçtikçe artacaktır. 

Read More

Camiler ibadetlerimizi gerçekleştirdiğimiz önemli buluşma noktalarından bir tanesidir. Özellikle müminler, günün beş vaktinde bir araya gelerek namazlarını huşu içerisinde eda ederler. Ancak günümüzde şartlar oldukça iyileşmesine rağmen hala bazı camilerimiz eksikliklerle mücadele etmektedir. Bunun için camiye ibadet etmeye gelen cemaat yardımcı olsa bile yeterli malzemeler tedarik edilememektedir. Bu durum karşısında camii cemaati bazı noktalarda mağdur olabilmektedir. Bir diğer sorun da cami malzemesi satan yerler konusunda yaşanmaktadır. Kısıtlı olan satış noktaları yüzünden cami ihtiyaçları hızlı bir şekilde giderilememektedir. 

Read More

Dinimiz için tesettürün önemi oldukça büyüktür. Bu nedenle hanımlarımız, giyecekleri kıyafet ve giysilere dikkat etmelidir. Kur’an-ı Kerim’in “örtünün” emrine uygun kıyafetler giymek, her hanımefendinin birincil görevidir. Bu amaçla tesettür giyim üzerine son dönemlerde birçok çalışma yapılmış ve tesettür modelleri hayata geçirilmiştir. Farklı mezhep, düşünüş ve fikriyat nedeniyle mümineler farklı giyim tarzlarını tercih edebilmektedir. İşte bu farklı giyim tarzlarını yansıtan kıyafetlerden birisi de çarşaftır. Müslüman kadınlar çarşaf da tercih ederek tesettüre uygun giyinmiş olacaklardır. 

Read More

Yasin-i Şerif okumanın fazileti Peygamber Efendimiz tarafından da belirtilmiştir. Yasin-i Şerif ile kalplerini huzurla dolduran müminler, gece Yasin okudukları takdirde Kur’an-ı Kerim’i hatmetmiş kadar sevap kazanırlar. Bu ve bunun gibi birçok derde deva, sevap kaynağı Yasin-i Şerif ile Peygamberimizin sünnetine uymuş ve bu eşsiz nimetten faydalanmış oluruz. Yasin kitabı okumanın bir diğer faydası da ölülerin ruhuna hediye edilmesidir. Böylelikle Yasin-i Şerif okuyan kişi hem kendisi sevaba nail olur, hem de rahmetli olan kimsenin ruhuna hediye göndermiş olur. Böyle yüksek faziletlere sahip bir kitabı okumak, son derece değerlidir. 

Read More

Kur’an-ı Kerim okumanın faydaları saymakla bitmemektedir. Allah-ü Teala tarafından insanlara doğru yolu iletmesi amacıyla indirilen kutsal kitabımızı okumanın yanı sıra onu tatbik etmek de son derece değerlidir. İyi bir şekilde Kur’an-ı Kerim okumak için öncelikle şartların uygun olması gerekmektedir. Rahle denilen şey, Kur’an-ı Kerim koymaya yarayan, oturuşa uygun boylarda hazırlanan bir tür masadır. Kitap şeklinde üretildiği için Kur’an sayfalarının her iki bölümü de önünüzde açık bulunmaktadır. Bilindiği üzere kutsal kitabımız bel hizasından aşağıda tutulamamakta ve insan bedenine göre yüksekçe bir pozisyonda bulunmalıdır. Rahle sayesinde müminler, Kur’an-ı Kerim okunacak eşya zahmetine girmeden rahle üzerinden Kur’an tilavetlerini kolay bir biçimde gerçekleştirebilirler. 

Read More

Tüm Müslümanların görevi, yeni doğacak yavrularına çocukluktan itibaren dini eğitim vermektir. Ancak bu durumu sağlamak için belirli kıstaslar bulunmaktadır. Çocuk, hiçbir şekilde zorlanmadan uygun şartlarda dini eğitim almalıdır. Bu şart sayesinde çocuklar, gelecekte de sağlam inançlara sahip birer mümin olacaklardır. Çocuklarımıza dini eğitim vermenin çeşitli yolları bulunmaktadır. Bunlardan en meşhuru “eğlendirerek öğretme” metodudur. Çocuklara dini oyuncaklar sayesinde İslamiyet hem hızlı, hem de doğru bir şekilde anlatışmış olacaktır. Oyuncaklar vasıtasıyla dinimizi daha kolay öğrenecek olan yavrularımız, İslami kuralları da daha kolay idrak edecektir. İşte bu yüzden yavrularımızın dini oyuncaklar ile oynamasını sağlayarak işlerini kolaylaştırmış ve İslamiyet’i kavramalarına vesile olmuş oluruz.

Read More

Tespih, Müslümanların sıklıkla kullandığı kültürel bir eşyadır. Kültürel olmasının yanı sıra ibadetlerde de kolaylık yaratması, İslamiyet’e yerleşmesine sebebiyet vermiştir. Özellikle namazlardan sonra yapılan dualarda tespih, son derece büyük önem taşımaktadır. Bilindiği üzere bazı duaların sayısal olarak belirli karşılıkları vardır. Bu sayıları aklında tutamayanlar için  tespih  kullanmanın büyük fayda sağladığı kesindir. İbadet amaçlı kullanımının dışında tespihin stres atma özelliği de mevcuttur. Herhangi bir şekilde gergin olan kimselerin tespih çekmek suretiyle rahatladıkları fark edilmiştir. Bu sayede müminler hem ibadet için, hem de gündelik amaçla tespih kullanmaları yaygınlaşmıştır. 

Read More

Tüm Müslümanlar için hediyeleşmek, oldukça önemli bir etkinliktir. Özellikle Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) sevdiği yakın dostlarına hediyeler armağan etmiş ve müminlere hediyeleşmelerini tavsiye etmiştir. Bu nedenle hediyeleşmek tam anlamıyla sünnettir. Peygamberimizin sünnetine uyarak hediye verdiğimiz dostlarımızla aramızdaki bağlar kuvvetlenirken, hem maddi hem de manevi anlamda huzura kavuşmuş oluruz. Ancak unutulmaması gereken mevzulardan birisi, hediyelerimizin nitelikleridir. Müslümanlar, sevdikleri insanlara İslam’a uygun hediyeler vermekle mükelleftir. Dua kitapları, tespihler, ayetli tablolar, Hilye-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim gibi hediyeler, bu duruma oldukça uygundur.

Read More

Her insanın olduğu gibi Müslüman kadınların da İslami kurallara uygun olarak güzel giyinmeye ihtiyacı vardır. Ferace, Osmanlı döneminden beri kadınların kullandığı şık bir kıyafet olarak tanınmaktadır. Aynı zamanda dönemin dervişleri tarafından da tercih edilen Ferace, dini kurallarla uyum sağlayan bir giyim tarzıdır. Kur’an-ı Kerim’in “örtünün” şartına uygun olarak dizayn edilen Feraceler ile mümine hanımefendiler çarşaf giyme zorunluluğunda kalmayarak hem güzel, hem de tesettürlü bir giyimi yakalamış olurlar. Son yıllarda artan ferace modelleri sayesinde hem kaliteli hem de her keseye uygun giysiler üretilmeye başlanmıştır.

Read More

Namaz, Müslümanlar için oldukça önemli olan farz bir ibadettir. Her mümin için şart kılınan bu nurlu ibadetin bazı koşulları bulunmaktadır. Bunlardan birisi de hanımefendileri ilgilendiren tesettür mevzusudur. Namaza duracak mümineler, namazın şartlarından olan setr-i avrete uygun olarak giyinmelidir. Hanımlar, namaz esnasında eller, ayaklar ve yüz dışında kalan tüm bölgeleri örtmekle yükümlüdür. Kadınlar için özel namaz elbisesi ile hanımefendiler akıllarında bir soru işareti kalmadan kolaylıkla namazlarını eda edebilirler.

Read More

Günümüzde insanoğlunun kolaylık içerisinde hayatını sürdürmesi adına yeni icatlar üretilmektedir. Her alanda olduğu gibi dini vazifelerimizi gerçekleştirmek için de gelişmiş teknolojik aletler ve araçlar bulunmaktadır. Özellikle Kur’an-ı Kerim’ı okumakta güçlük çeken ve tecvitli bir okuma seviyesine erişemeyen müminler için hazırlanan Kuran okuyan kalem sayesinde Müslümanlar, hem farklı hocaların Kur’an ziyafetlerini dinlemiş, hem de ayetleri daha kolay öğrenmiş olacaklardır.

Read More

Hurma, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V) tarafından sıklıkla tüketilen, yüzlerce faydaya haiz nefis bir yiyecektir. Uzun süren açlıklar sonrası yaşanan vitamin ve mineral kaybını karşılamada son derece etkili olan hurma ile insanlar şifa bulurken, Peygamberimizin sünnetini de gerçekleştirmiş olurlar. Özellikle sıcak iklimde büyüyen hurma sayesinde müminler, sıcak yaz aylarında kendilerini tok tutacak güzel bir yiyeceği tüketmiş olurlar. Hurmalar kalite kalite farklı olduğu gibi büyüklük ve lezzetlerine göre de ayrılmaktadır.

Read More

Namaz, her Müslüman için farz bir ibadettir. Dinin direği olarak nitelenen bu nadide ibadeti tatbik etmek, Allah’ın rızasını kazanmak maksadıyla oldukça değerlidir. Özellikle genç kardeşlerimizin namaz kılmayı öğrenmesi ve gelecekte iyi bir Müslüman olabilmek için çabalaması, yetişecek nesillere örnek teşkil edecektir. Bu ihtiyacı gidermek adına İhvan sitesi, sizlerin namaz kılmayı öğrenmesi adına yeni bir ürünü hizmetinize sunmuştur. Namaz kıldıran seccade, yanında hoparlörü bulunan bir aparatla gelir. Bu aparat üzerinde namaz vakitleri bulunmaktadır. Namaz kılmak isteyen mümin, kılacağı vakit namazını aparat üzerinden seçerek namaza durur. Namaz kıldıran seccade, adeta bir camii edasıyla önünüzde hoca varmış gibi gerekli sureleri okur.

Read More