0ürün

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

Yasin-i Şerif’i evimizin en değerli köşesinde barındırmamız ve belirli periyodlarla okumamız çok önemlidir. Bilhassa sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed, (s.a.v) Yasin-i Şerif okuyan kimselerin bu nurlu surenin şifasından faydalanacağını beyan etmiştir. Bu sebeple her müminin muhakkak ve muhakkak Yasin kitabı okuması gerekmektedir. Tabii ki Yasin-i Şerif’in toplu bir şekilde okunması, ortamdaki manevi havayı kuvvetlendirecek ve Müslümanların birbirlerine olan sevgisini kat be kat arttıracaktır. Bu sebeple mevlütler esnasında Yasin kitabı okumanın değeri de ayrı bir şekilde anlaşılmaktadır. Müminlerin bunun yanı sıra mevlüt hediyelikleri kapsamında da dostlarına Yasin kitabı hediye ettiklerini biliyoruz. Son derece doğru olan bu davranış, İslamiyet’in gereklerine ve düşünce sistemine de oldukça yatkındır. 

Read More

Zemzem suyunun Müslümanlar için anlam ve önemi büyüktür. Hazreti Hacer validemiz ve Hz. İsmail, çölün ortasında susadıkları zaman Allah’a yakarmış ve Allah onlara bu mucizevi içeceği armağan etmiştir. Müslümanlıkta kutsiyeti herkes tarafından kabul edilen zemzem suyu, adına ve şerefine yakışır bir şekilde sunulursa kıymetini daha fazla belli etmiş olacaktır. Bu sebeple müminler, bilhassa umre ziyaretlerinden dönüşte getirdikleri zemzemleri zemzem takımı eşliğinde sunmaya başlamışlardır. Bir su sürahisi ve 6 ufak fincandan oluşan zemzem takımı, özel işlemeli ve şatafatlı görüntüsüyle göz zevkinizi de ikiye katlayacaktır. Son dönemde artan zemzem takımı modelleri de sizlerin seçimini kolaylaştıracak, daha fazla ilginizi çeken desenlerdeki modelleri satın almanızı sağlayacaktır. 

Read More

Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’i hepimizin okuması gerekmektedir. Tabii ki Kuran okurken belirli şartları yerine getirmemiz ve birtakım hazırlıklar yapmamız esastır. Bununla beraber kutsal kitabımızı okurken koyduğumuz yerin güzel olması da bizleri okumak konusunda heveslendirecektir. Rahle, Kuran-ı Kerim’i koyabileceğimiz portatif masalardan bir tanesidir. Bilhassa ahşaptan imal edilen bu ürünler, X şeklinde olduğu için kolaylıkla açılır ve Kuran-ı koyduğumuz zaman iki sayfayı da görmemizi sağlamaktadır. 

Read More

Kuran-ı Kerim’i Müslümanlara yol gösteren bir rehber niteliğindedir. Her mümin, Kuran’ı okuyarak ve anlayarak hayatını idame ettirmelidir. Kuran ’sız bir hayat, amacı olmayan bir vakit yığınına dönüşecektir. Bu sebeple hepimizin Allah’ın kelamlarından haberdar olması gerekmektedir. Pek tabii ki Kuran’ı Arapça metniyle okumanın yanında Türkçe meali ile de okumak uygun düşecektir. Sadece okumak dışında idrak etmenin de önemli olduğunu hiçbirimiz unutmamalıyız. Bu ihtiyacı gidermek maksadıyla Kuranı Kerim Türkçe Meali satışı yapılmaya başlanmıştır. Müminler, kendilerine uygun fiyatla sunulan bu ürünleri arzu ettikleri satış noktasından kolaylıkla elde edebilirler. 

Read More

Son dönemlerde Türkiye’nin en çok sevilen ve en çok izlenen dizilerinden birisi olan Diriliş Ertuğrul, kültürümüzü ve uygarlığımızı bizlere izleten güzel bir dizidir. Müslüman Türkler, izledikleri bu dizideki kültürel öğeleri merak etmiş ve kendileri için satın alma yoluna gitmişlerdir. Bilhassa diziden sonra meşhur olan ilk ürün, kayı boyu şapkası adı verilen börk şapka olmuştur. Ertuğrul Gazi’nin dizide başından eksik etmediği bu şapkalar, dönemin şartlarına göre imal edilmiş ve başı asla üşütmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Hal böyle olunca müminler, soğuk kış ayları yaklaşırken kendilerine kayı boyu şapkası almak istemektedirler. 

Read More

Yasin-i Şerif’in ne kadar faziletli bir sure olduğunu hatırlatmamız mühimdir. İslamiyet’e gönlünü vermiş her Müslümanın evinde bir adet de olsa Yasin kitabı barınması doğru bir adettir. Sonuçta mevlütler, dini toplantılar ve özel gecelerde Yasin-i Şerif okumanın şifalı olduğu nakledilmektedir. Ayrıca Peygamberimiz de Yasin okuyarak Müslümanların nura kavuşacaklarını dile getirmiştir. Tüm bunlardan yola çıkarak her müminin Yasin okumasını ve okutturmasını doğru bir davranış olarak dile getirebiliriz. Bununla birlikte yakın zamanda gönül dostlarının birbirlerine Kadife Kaplı Yasin Kitabı hediye ettiklerini de biliyoruz. Mevlüt hediyelikleri kapsamında da değerlendirilen bu armağan, yerini bulduğu sürece hayırlı olacaktır. Tabii ki müminlerin hediyeleşmeye verdikleri önemin de güzel bir düşünce olduğunu dile getirmeliyiz. 

Read More

Her Müslümanın kutsal vazifelerini yerine getirmesi lazım gelmektedir. Bu vazifelerden birisi de Hac ziyaretleridir. Müminler, yılda bir kez olmak üzere Hacca giderek kutsal topraklardaki görevlerini tamamlarlar. Ancak günümüz şartlarından ötürü Hacca gidemeyen Müslümanların hiç değilse umre ziyareti gerçekleştirmeleri yerinde bir davranış olacaktır. Farz bir eylem olmasa bile umre yapmanın sevapları da saymakla bitmeyecektir. Bu nedenle müminlerin umre için kutsal topraklara yolculuk yapmalarını tavsiye ediyoruz. Tabii ki Hacda olduğu gibi umrede de belirli koşullar bulunmaktadır. Bu koşullardan birisi de giyim kuşam ile alakalıdır. Müminlerin umreye giderken alınacaklar listesi oluşturmaları ve seyahatin gereklerine göre alışveriş yapmaları uygun olacaktır. Bilhassa umre malzemeleri satan siteler, sizlere epey kolaylık sağlayacaktır. 

Read More

Namaz ibadetimizi layıkıyla yerine getirmemiz gerekmektedir. İslamiyet’in farzlarından olan ve gerçekleştirilmesi gereken en önemli ibadet, tartışmasız namazdır. Namaz olmadan ibadetlerimiz yarım olmuş ve Allah’ın rızasını kazanma noktasında eksik kalmış oluruz. Tabii ki günümüzde namaz kılmayı bilmeyen dostlarımız ve sevdiklerimiz mevcuttur. Onların belirli yaştan sonra güzel ve nizami bir şekilde namaz ibadetini öğrenmeleri de güçleşmektedir. Bu duruma çare arayan girişimciler, özel olarak imal edilmiş akıllı seccade ile namaz kılmayı bilmeyen Müslümanlara büyük kolaylıklar sağlamışlardır. Bir adet seccade ve bir adet hoparlör barındıran bu ürün, namaz surelerini ve namazın gereklerini sesli olarak dile getirmektedir. Sizler hangi vakitte namaz kılacaksanız hoparlör üzerinden o vakti tuşlayarak namaza durabilirsiniz. Ürün, sizlere adeta bir imam edasıyla sureleri okuyacak ve yardımsız namaz kılmanıza yardımcı olacaktır. 

Read More

Tesbih Müslümanların ibadetlerini gerçekleştirmelerini kolaylaştıran özel bir üründür. Uzun yıllardır İslamiyet’te aktif olarak kullanılan ve bir sembol olarak benimsenen tesbihler, bilhassa namaz ibadetlerimizden sonra yaptığımız dualarda sayıları karıştırmamamıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca son dönemlerde ziynet eşyası olarak da kullanılan tesbihler, müminlerin ellerinden düşürmediği kültürel bir malzeme haline gelmişlerdir. Bununla birlikte tesbih taşı diye bilinen hammaddeden bileklikler de üretilmeye başlanmıştır. Parlak ve göz alıcı olan bu taş, hem tesbihlere hem de bilekliklere çok fazla yakışmaktadır. Şıklığına önem veren müminler, tesbih bileklik modelleri arasından dilediklerini seçerek güzel bir aksesuar elde etmiş olurlar. 

Read More

Arabistan ve Afrika olmak üzere sıcak çöllerde yetişen hurma, faydalı ve şifalı bir yiyecektir. Özellikle rehberimiz ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V), hurma tüketmenin ne kadar doğru bir eylem olduğunu defalarca kez dile getirmişlerdir. Tabii ki Müslümanların hurma seçimlerinde dikkatli olması ve kaliteden ödün vermemesi gerekmektedir. Genel olarak en fazla tercih edilen ve en çok satılan hurma, şifa kaynağı olması hasebiyle Acve hurması olmuştur. Müminler, diğer hurmalara nazaran daha pahalı olan bu yiyeceği evlerinde sofralarının baş köşesine koymaktadırlar. Bununla beraber yalnızca Acve değil, birçok hurmanın da sağlığa faydalı olduğunu belirtmeliyiz. 

Read More

Öncelikle tecvid kelimesinin manasını bilmeyenler için ifade etmek gerekirse tecvid, kelimelerin ve harflerin doğru bir şekilde, yani okunuşuna uygun biçimde telaffuz edilmesine verilen isimdir. Kuran-ı Kerim gibi bizlere indirilen kutsal bir kitabı okunuşuna ve telaffuzuna yakışır bir şekilde ziyafetlendirmek de oldukça önem taşımaktadır. Bunu gerçekleştirebilen kimselere, Kuran’ı çok güzel okuyan anlamına gelen “mucevvid” sıfatı yakıştırılmaktadır. Tabii ki her Müslümanın tecvidli Kuran okuması kolay bir şey olmasa bile böyle okumaya çalışması da gerekmektedir. Neticede tecvidli okunacak Kuran farz-ı ayn kabul edilmiştir. 

Read More

İslamiyet’i yüceltmek için müminlerin birbirleri ile sıkı bir temas halinde olmaları gerekmektedir. Müslümanların uzaklaşması demek, dinimizin kültürel anlamda yara alması anlamına gelmektedir. Bu sebeple her gönül dostunun sevdikleriyle birlikte olması ve toplu bir şekilde ellerini semaya açması doğru bir davranıştır. Mevlütler, bu tarz etkinlikleri gerçekleştirebilmemiz için son derece önemlidir. Müminlerin bir araya gelerek sevinçlerini ya da üzüntülerini mevlütler aracılığıyla dostlarına aktarmaları gerekmektedir. Bununla birlikte mevlüt düzenleyen Müslümanların etkinliğe katılan dostlarına mevlüt hediyeleri vermeleri, aradaki bağı kuvvetlendirmek için mühimdir. 

Read More

Yaklaşan soğuk kış döneminde müminlerin ayaklarını sıcak tutmaları gerekmektedir. Tabii ki 5 vakit namazına özen gösteren Müslümanların abdest sırasında ayaklarını soğuk suyla yıkamak zorunda kaldıklarını da unutmamalıyız. Bu durum bazı üşütmelere sebebiyet verebileceği gibi müminleri de tembelleştirerek abdest almalarına engel olabilmektedir. Çorap mest adıyla üretilen ürünler, abdest aldıktan sonra ayağa giyilmekte ve Müslümanlara abdest esnasında kolaylık tanımaktadır. Ürünü ayağına giyen müminlerin bir daha ayaklarını yıkamaları gerekmemektedir. Yalnızca çorap mest üzerinden mesh edildiği takdirde ayak yıkanmış kabul edilecektir. Tabii ki müminlerin çorap mest caiz mi gibi söylemlerine de cevap vermek gerekmektedir. Diyanet ve alimler, çorap mest eshel giymenin dine aykırı olmadığını ve bu ürün ile mesh edilebileceğini beyan etmişlerdir. 

Read More

Müslüman hanımefendilerin İslamiyet’in kurallarına uymak için bazı şeylere özen göstermeleri gerekmektedir. Özen gösterilecek noktalardan birisi de tesettür konusunda bulunmaktadır. Mümineler, giyecekleri kıyafetleri Allah’ın arzu ettiği biçimde seçmeli ve ona göre örtünmelidirler. Bilhassa kendileri için yasak kabul edilen uzuvları dikkatle kapatmalı ve sokağa çıkarken iffetlerini gizleyecek kıyafetleri tercih etmelidirler. Bunun için tesettür giyim üzerine tasarlanmış ürünlere yönelmek faydalı olacaktır. 

Read More

Takkenin Müslümanlıkta ayrı bir yeri bulunmaktadır. Neredeyse tüm dinlerde benimsenmiş olmasına rağmen takke, İslamiyet ile bire bir özdeşleşmiştir. Gönül dostları, bilhassa namaz ibadetleri esnasında takke takarak sünnet-i seniyyeye uygun davranmış ve kendilerini namaza daha iyi odaklamış olacaklardır. Takkenin dini anlamda bir zorunluluğu bulunmasa bile takılmasının daha hayırlı olduğu din alimlerince cevaz verilmiştir. Bu sebeple namazlarına önem veren tüm Müslümanların en azından bir takke barındırmalarını tavsiye ediyoruz. 

Read More

İslamiyet, sevgi ve paylaşma dinidir. Bundan ötürü müminlerin sevdikleriyle aralarındaki muhabbeti arttırmaları ve yardımlaşmaları gerekmektedir. Özellikle sevgiyi arttırmak babında düşündüğümüzde, bunun en etkili yolu dostlarımıza hediyeler vermektir. Hediye verilen kişi, hediyeyi veren ile arasındaki bağı kuvvetlendirecek ve manevi olarak bir minnet duyacaktır. Müminlerin bu tarz eylemlere girişmesi başta Peygamberimiz olmak üzere birçok alim tarafından desteklenmiştir. Ancak alınacak hediyelerin nitelikleri de büyük önem arz etmektedir. Bilhassa dini hediyelikler seçmek, ecdadımıza ve inancımıza yakışır bir hamle olacaktır. 

Read More

Umreye gitmeden önce her Müslümanın belirli hazırlıklar yapması gerekmektedir. Tabii ki bu hazırlıklardan en önemlisi giyim kuşam kısmında gerçekleşmektedir. Bilindiği üzere kutsal toprakları ziyaret etmek için belirli şartları sağlamak gerekmektedir. O yüzden ziyaretten önce hac ve umre kıyafetleri satın almak doğru bir eylem olacaktır. Müslümanların bununla birlikte en fazla sordukları sorulardan birisi de umrede ayakkabı ne giyilir olmaktadır. Bu soru için iki farklı durum ön plana çıkmaktadır. Birincisi, dikişli hiçbir şey giyilemeyeceği için ayakkabı ya da sandalet kullanmanın vazife esnasında mümkün olmayışıdır. Bu nedenle müminlerin ibadet sırasında tavaf patiği gibi ürünleri tercih ettikleri görülmüştür. 

Read More

Günümüzde Müslümanların en büyük derdi, bilgi eksikliğidir. Bunun farkında olan müminler, açıklarını kapatabilmek adına yeni arayışlar içerisine girmiş ve dinimizi nasıl daha iyi öğrenebilirim noktasında girişimlerde bulunmuşlardır. Yüce Allah’ın kutsal kitabımız vasıtasıyla kullarına oku emri verdiği bilinmektedir. Bu sebeple müminlerin ilk olarak kitap okumayı alışkanlık haline getirmeleri gerekecektir. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere bilgilendirici dini kitaplar okumak, maneviyatımızı zenginleştirecek ve itikadımızı arttıracaktır. Kısacası Müslümanların dua kitapları ve benzeri mecmualara yönelmeleri oldukça doğru bir eylemdir. Bunu dinimiz de desteklediği gibi dini kitaplar okumanın faydaları da saymakla bitmeyecektir.

Read More

Müslüman anne babaların yavrularına eğitici ve öğretici oyuncaklar almaları son derece mühimdir. Alınan faydalı oyuncaklar, yavrunun fiziksel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunurken, ahlakını da şekillendirecektir. Bu nedenle dinimize ve İslamiyet’e uygun ürünleri tercih etmek yavrularımızın yararına olacaktır. Gelişen teknolojiyle beraber anne babaların yavrularına oynaması için çok güzel oyuncaklar üretilmiştir. Bunlardan bir tanesi de İslami laptop adı verilen üründür. Müminler, 3 yaş ve üzeri için uygun olan bu laptopu güvenle çocuklarına alabilirler. İçerisinde Elif Ba ve temel dualar barındıran laptop, yavruların dini gelişimlerini destekleyecek ve oynarken öğrenme konusunda yardımcı olacaktır. 

Read More

Yeni doğan bebeklerin Allah’ın bir mucizesi olarak hem dünyaya gelmesi hem de hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri adına dua etmek gerekmektedir. Dualar, müminlerin birlikte yaptıkları zaman anlam kazanacaktır. Müslümanlar, sevdikleriyle birlikte Allah’ı ve Allah resulünü anarken, bebek mevlüdü ile yeni doğmuş yavruya da dua etmektedirler. Bununla birlikte mevlüdü organize eden kimselerin, mevlüt törenine katılan kişilere hediyeler vermeleri yerinde bir harekettir. Neticede dinimiz, hediyeleşmenin çok mühim olduğunu belirtmektedir. 

Read More