x

Seccade

Namaz sırasında da vücudun temas ettiği yerin temiz olması mutlak şarttır. Namaz kılarken bu temizliği sağlamak açısından da seccade kullanılır.

Sort
Görünüm :

İslam inancının en temel ibadetlerinin başında namaz gelir. Namaz içinse bazı zorunlu gereksinimler vardır. Özellikle de namaz kılınacak yerin temiz olması gerekir. Bu namaz inancının en temel gereksinimidir. Abdest alınarak vücut temizliği sağlanır. Namaz sırasında da vücudun temas ettiği yerin temiz olması mutlak şarttır. Namaz kılarken bu temizliği sağlamak açısından da seccade kullanılır. Bu örtüler namaz kılınacak yerin temizliğini sağarken pratik kullanımda sunar. Özellikle baş secdeye vardığında yerde yüzünüze gelecek tozları veya gözünüze takılacak şeyleri engeller. Genellikle dikdörtgen olan bu geleneksel örtü, çoğu zaman işlemeli ve dini motiflerle süslü olarak tasarlanır. Farklı materyallerden imal edilmesine rağmen yumuşaktır. Dizleri, el ayak ve yüzü acıtmaz. Dünyanın neresine giderseniz gidin her yerinde bu örtüleri bulmak mümkündür. Evlerde kişisel kullanımların yanı sıra misafirlere de en özel şekilde alınmış ve saklanmış bu geleneksel örtülerden verilir. Ayrıca tüm camilere de serilir. İhvan olarak kaliteli ve şık seccade çeşitlerine kolaylıkla ulaşabilir, ihtiyacınızı en uygun fiyatlarla karşılayabilirsiniz.

Seccade Seçerken Neye Dikkat Edilmelidir

Beş vakit kılınan namazda kullanılan en önemli malzemelerden birisi de seccadedir. İslam dininin temeli olan namazın temiz bir ortamda kılınmasını sağlayan bu örtünün pek çok çeşidini bulmak mümkündür. Evde kullanacağınız daha sade modellerinden hediyelik veya çeyizlik şık ve işli modellerine kadar geniş seçenek alternatifi bulunur. Ayrıca bu örtüleri camilere de bağışlayabilir, umre hediyeleri arasında sevdiklerinize verebilirsiniz. Bazıları tespih ile takım olarak sunulabilir. Bazıları ise kadınlar için başörtüsü erkekler içinde namaz takkesi ile bir set halinde sunulur. Seçim yaparken ihtiyacınızı tam olarak belirlemek ve buna göre alışveriş yapmak önemlidir. Üretildiği materyal ve desenleri de seçimleri etkiler. Kullanacağınız yerin renklerine göre farklı renklerde tercih edebilirsiniz. Genellikle bu örtüler kişiseldir, bu sebeple de evlerde birden fazla bulunur. Kendiniz için bir renk eşiniz veya aileniz için farklı bir renk alabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınıza özel küçük seccade çeşitleri de bulunur. Büyüklerinin daha küçük modelleri olan bu ürünleri alarak, onların farzlarını yerine getirmelerini sağlayabilirsiniz. Sayfalarımızda her ihtiyaca özel modelleri inceleyebilir, gerekirse özel hazırlanmış setleri tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlar ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Hediyelik veya Çeyizlik Seccade Modellerinde Uygun Fiyat Fırsatı

Seccade modelleri çok çeşitli amaçlar için tasarlanır. Ev kullanımında daha sade tercih edilirken, çeyiz veya hediyelik olacaklarda işlemeli ve dini motiflerle süslü olanlar tercih edilir. Birçok modelde örtünün rengine uygun tespihte bulunur. Birinci sınıf kalitede üretilen bu ürünler, kayma yapmaz. Dayanıklıdır, malzemelerinde dökülme veya tüylenme olmaz. Bazıları ipekten işlenmiştir. Yumuşaktır ve dizleri elleri asla acıtmaz ve ağrıtmaz. Bebek mevlidinden çeyizliklere, hac veya umre hediyelerine kadar sıklıkla kullanılan bir üründür. Sayfalarımızda çok çeşitli amaçlar için kullanabileceğiz bu özel ürünlere ulaşabilirsiniz. Pusulalı ve kulaklıklı teknolojik modellerinin yanı sıra çocuklara nazma kılmayı öğreten sesli ve konuşan modellerde vardır. Son teknoloji ile üretilmiş namaz kıldıran seccade çeşitlerini uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Ayrıca takım seviyorsanız namaz elbisesi, başörtüsü olan takımlarda tam size göredir. Sayfalarımızda çok çeşitli modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Ürünlerin fiyat karşılaştırmasını yaparak, bütçenizi sarsmadan satın alabilirsiniz.

Güvenilir Kargo Hızlı Sipariş ile Alışveriş

İhvan olarak kullanıcı memnuniyeti ve güvenliğine her zaman önem veriyoruz. Bu amaçla da alt yapımızı sürekli yenileyerek ilerleyen teknolojiye uyum sağlıyoruz. Birbirinden şık ve kaliteli seccade modellerinin yanı sıra hac malzemeleri, dini kitaplar ve tesettür giyim gibi birçok kategoride çok geniş seçenekler sunuyoruz. Her zaman kaliteyi en uygun fiyatlarla sunmak için hizmet edip, kendimizi ve ürünlerimizi yeniliyoruz. Namaz için en önemli malzeme olan bu örtülerde birçok seçenek sunarak, seçimlerinizi kolaylaştırıyoruz. Bütçenizi sarsmadan alacağınız bu ürünleri sevdiklerinize çok özel armağanlar olarak sunabilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.