Product was successfully added to your shopping cart.

Müminler Yasin-i Şerif okuyarak hem maneviyatlarını güçlendirmekte hem de Kur’an-ı Kerim’in bu güzel suresi ile gönüllerini rahatlatmaktadırlar. Tabii ki Yasin-i Şerif günümüzde kitap olarak satılmaktadır. Bunun sebebi Yasin suresinin hem mevlütlerde okunması hem de Yasin-i Şerif’in çok farklı olarak değerlendirilmesidir. Bu noktada Yasin kitabı isimli ürünler piyasaya sürülmüştür. Birçok boy ve alternatif ile piyasada bulunan Yasin kitapları müminlerin ihtiyacını karşılamaktadır. Ancak son dönemde Mevlüt hediyelikleri olarak sıklıkla tercih edilen bu ürünlerin isme özel olarak üretilmesi de çok önemlidir. Yani müminler Yasin kitabı üzerine diledikleri ismi yazarak dostlarına hediye verebilmekte ve sevdikleri insanları memnun edebilmektedirler.

Read More

Mevlütler kültürümüzde büyük bir yer edinmiştir. Allah dostları önemli olayları kutlamak veya anmak adına mevlüt tertip etmektedirler. Tabii ki bu mevlütlerden sonra hediye dağıtmak da bir adet haline gelmiştir. Bu güzel adeti layıkıyla yerine getirmek isteyen müminler için en uygun ürünlerin başında mevlüt setleri gelmektedir. Bu setler hem farklı malzemeleri bir araya getirmekte hem de Allah dostlarının tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Mevlüt seti içinde hangi ürünler var dendiğinde akla ilk olarak 99’lu tesbih ve seccade gelmektedir. Bunun yanı sıra kadife kaplı Yasin kitabı da yine setin içerisinde yer almaktadır. Ayrıca set son derece kaliteli karton bir çanta içerisinde gelmektedir. Bu çanta da şık ve dayanıklı tasarımı ile uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kısacası Mevlüt hediye setleri ile müminler hem dostlarına şık mevlüt hediyelikleri verebilir hem de dostlarını sevindirebilirler.

Read More

Bilindiği üzere mest kışın daha fazla giyilen bir ayakkabıdır. Yani müminlerin kış aylarında abdest almayı rahatlatması adına mest giydikleri görülmektedir. Tabii ki Allah dostları da kışın hangi mest tercih edilir diye soru sormaktadırlar. Bu soruya yanıt vermek için öncelikle mest kullanacak kişinin gündelik faaliyetlerini bilmek gerekmektedir. Örneğin vaktinin çoğunu evde geçirenler için termal mest çok daha uygun olabilmektedir. Aynı zamanda namazlarını camide kılanlar için de çorap mest ürünlerinin makul olduğu paylaşılmaktadır. Bunun yanı sıra deri mestler de bilhassa yaşlı kimselerin öncelikli tercihi olmaktadır. Kısacası kışın tüm mest çeşitleri rahatlıkla kullanılabilmekte ancak bu noktada ihtiyaçlar gözetilmelidir.

Read More

Yasin-i Şerif, bilhassa cemiyetlerde sıklıkla okunan surelerden birisidir. Müslümanlar, mevlütlerde bir araya geldiklerinde ölmüşlerinin ruhlarına Yasin hediye ederler. Bu son derece güzel bir eylem olup, müminlerin maneviyatını da kuvvetlendirmektedir. Yasin çok fazla okunduğu için müminlere kolaylık olsun diye kitap haline getirilmiş ve bu şekilde satılmaya başlanmıştır. Yasin kitabı alan kimseler, genellikle cemiyet toplantılarında bir problem yaşamayacaklardır. Bununla beraber Yasin-i Şerif ürünleri, güzel birer hediyelik olmaktadırlar. Özellikle mevlüt hediyelikleri babında kullanılan Yasin kitabı, vefat ve doğum mevlütleri için İsim baskılı biçimde üretilmeye başlanmıştır. İsim Baskılı Yasin kitabı ile istediğiniz kişinin ya da kişilerin adını Yasin kitabının üzerine bastırabilir, toplu bir şekilde sipariş verip dostlarınıza dağıtabilirsiniz.

Read More

Mevlütler dini bir gelenek olarak ülkemizde sıklıkla tertip edilmektedir. Bilhassa hanımefendilerin düzenledikleri bu toplantılar hem dini açıdan bilgileri paylaşmaya hem de maneviyatı arttırmaya yardımcı olmaktadır. Tabii ki tertip edilen mevlütlerde bazı hediyeler mevlüde katılan kişilere verilmektedir. Kısacası bunlar mevlüt hediyelikleri olarak toplumda yer bulmaktadır. Müminler mevlüt şekeri, gül kokulu tesbih ya da yasin kitabı gibi hediyeleri mevlütlerde dostlarına armağan etmektedirler. Yani mevlütlerde nasıl hediyeler verilir denildiğinde akıllara gelen ilk cevaplar bu şekildedir.

Read More

Umre müminler için oldukça hayırlı bir ziyarettir. Kutsal toprakları görmek ve İslamiyet’in doğuşunu manevi olarak hissetmek için umre ziyareti yapmak gerekmektedir. Böylelikle müminlerin itikatları güçlenecek ve kutsal toprakların feyzinden yararlanacaklardır. Ayrıca Umre ile birlikte Müslümanların kalp gözlerini açmaları da mümkün olacaktır. Tabii ki umre ziyareti öncesinde Müslümanların elde etmeleri gereken eşyalar ve materyaller bulunmaktadır. Bilhassa Allah’ın emirlerine göre Umrede giyilecek kıyafetler i temin etmek gerekmektedir. Dolayısıyla ihram, dikişsiz iç çamaşırları ve umrede lazım olacak diğer ürünleri satın almak en doğrusudur. Bu noktada Müslümanların yapmaları gereken tek şey hem dini açıdan uygun hem de ucuz fiyatlı ürünlere göz atmak olacaktır.

Read More

Özellikle sonbahar mevsimi umre yapmak için oldukça uygundur. Bunun sebebi Arap Yarımadası’nın sonbaharda serin olması olarak gösterilmektedir. Ayrıca müminlerin umre ziyaretlerini keyifli bir şekilde gerçekleştirmeleri için de gidiş vakti büyük önem taşımaktadır. Tabii ki bunun yanı sıra müminlerin umreye gitmeden evvel yanlarına almaları gereken bazı eşyalar bulunmaktadır. Bunlara hac ve umre kıyafetleri ismi verilmektedir. Bilhassa ihram gibi ürünlerin önceden temin edilmesi ve hazırlanması umre ziyareti yapacak olanların işini kolaylaştırmaktadır. Kısacası bu kutsal yolculukta Allah dostlarının alışverişlerini tamamlamaları ve hazır biçimde yolculuğa çıkmaları en doğrusudur. Dikişsiz İhram, kadınlar için umre kıyafetleri ve temizlik malzemeleri müminlerin ilk başta temin edecekleri ürünler arasındadır. Ayrıca yine hac ve umre koşullarına uygun iç çamaşırlarını da satın almak mantıklı olacaktır.  Sonuç olarak müminlerin ziyaretlerini gerçekleştirmeden evvel ihtiyaçları olan tüm ürünleri listelemeleri ve ona göre alışveriş yapmaları gereklidir.

Read More

Doğum Allah’ın mucizelerinden bir tanesidir. Bu nedenle müminlerin tertip ettikleri mevlütler ile hem Allah’a şükretmek ve hem de dostlarıyla bu mucizevi olayı kutlamaları oldukça önemlidir. Tabii ki yeni doğan bebek için mevlüt düzenlendiğinde mevlüdü tertip eden kişinin bazı hediyeler dağıtması da gerekmektedir. Neticede hem Allah’ın rızasını kazanmak hem de mevlüde katılan kişilerin memnun etmek için bu durum büyük önem taşımaktadır. İlk defa bebek mevlüdü düzenleyecek olan müminler genellikle Bebek mevlüt hediyelikleri olarak ne alınır sorusunu sormaktadırlar. Aslında basit bir mevlüt şekeri bile Müslümanların bu mevlütleri bu boş geçirmemesine yardımcı olacak hediyelerden birisidir. Ancak Yasin kitabı, gül kokulu tesbih ve diğer ürünler de bebek mevlütlerinde sıklıkla dağıtılmaktadır.

Read More

Mevlütler Müslümanları bir araya getiren etkinliklerin başında gelmektedir. Mevlüt etkinliklerinde Allah dostları toplanır, dualar okunur ve belirli konular hakkında hasbihal edilir. Tabii ki mevlütler aracılığıyla müminlerin birleşmesi de son derece önem taşımaktadır. Bilhassa cenaze ya da doğumlardan sonra mevlüt düzenlenmesi de ülkemizde yaygın gelenekler arasında yer alırken, bu etkinliklerde müminlerin birbirine hediye verdikleri görülmektedir. Mevlüdü tertip eden kimse etkinliğe katılan Allah dostlarına Yasin kitabı, gül kokulu tesbih ya da mevlüt şekeri gibi hediyeler armağan etmektedir. Kısacası müminler bu tür etkinlikleri düzenlemek istediklerinde başta sayılan hediyeler olmak üzere birçok ürünü rahatlıkla armağan ederek dostlarıyla aralarındaki bağı güçlendirmekte ve paylaşımı çoğaltmaktadırlar.

Read More

Mest, özellikle deri malzemeden üretilen ve ayaklara geçirmeyen bir ayakkabı niteliği taşımaktadır. İslamiyet’te mest kullanımı da caiz olarak kabul edilmiş ve mest üzerine mesh ederek abdest almak serbest hale getirilmiştir. Bilhassa Peygamber Efendimiz de mest üzerinden ayaklarını mesh etmiş ve namaza durmuştur. Dolayısıyla pratik ve kullanışlı olan bu ürün günümüzde de sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle kış aylarının gelmesiyle beraber giyilen mestlerin en önemli özelliği su geçirmemesi ve ayakları tamamen sıcak tutmasıdır. Bunun yanı sıra mest giyildikten sonra ayakları yıkamadan abdest almak mümkün olduğu için mest ürünleri müminler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Tabii ki bu noktada mest satın al işlemi yapacak kişilerin kaliteli ve dini koşullara uygun ürünleri seçmeleri de büyük önem taşımaktadır.

Read More

Son zamanlarda çok farklı mest çeşitleri piyasaya sürülmüştür. Tabii ki bu durum sonucunda Müslümanların kafalarında bazı soru işaretleri oluşmuştur. Özellikle termal mest gibi kullanışlı ve pratik ürünleri satın almak isteyen müminler termal mest dinen caiz mi şeklinde sorularla meraklarını gidermek ve ürünü alıp almamaları gerektiğini öğrenmek istemektedirler. Aslında dinimizce mest giymenin herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra mest alırken mestin dini şartlara da uygun olmasına dikkat edilmelidir. Dolayısıyla piyasada bu şartları sağlayan bütün ürünleri güvenle giymek ve kış aylarını rahat bir şekilde geçirmek mümkün olmaktadır. Sonuç olarak Termal Mest Dinen Caiz mi diyenlere gerekli koşulların sağlanması halinde caiz olduğunu ifade edebiliriz.

Read More

Mest abdest almayı kolaylaştıran eşsiz ve kullanışlı bir üründür. Müminlerin büyük bir çoğunluğu kış aylarında mest tercih etmektedirler. Tabii ki mest kullanmak isteyen kişilerin geneli de mest üzerine mesh nasıl yapılır sorusunu sormaktadırlar. Öncelikle Allah dostları abdest almadan evvel ayaklarına mest ürününü giyerler. Daha sonra müminler normal bir şekilde abdestlerini alırlar. Ancak burada mest üzerinden mesh işlemi yapılmalıdır. Yani ayakları yıkamaya gerek olmadan mesti ıslatmak yeterlidir. Böylelikle kişilerin gün boyunca ayaklarına su değdirmeden normal biçimde abdest alabilecekleri ifade edilmektedir. Sonuç olarak mest son derece kullanışlı, pratik ve hayatı kolaylaştıran ürünlerin başında gelmektedir.

Read More

Mest en başta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed olmak üzere birçok din alimi ve ulema tarafından caiz olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle müminlerin mest giymelerinde hiçbir dini sakınca bulunmamaktadır. Sonuçta mest ile mesh etmek abdestin tamamlanmasına vesile olmaktadır. Ancak bazı Müslümanlar mest ile abdest nasıl alınır diye bazı sorular sormaktadırlar. İşte bu noktada müminlerin yapmaları gereken tek şey normal biçimde abdestlerini almalarıdır. Daha sonra mest ürününü ayağa giymek ve daha sonra mesh işlemini mest üzerinden yapmak yeterli olacaktır. Kısacası müminlerin mest ile abdest almak için bu rutini uygulamaları kafidir.  

Read More

ayakları yıkamak birçok kişi için zor olmaktadır. Tabii ki mest giymek İslamiyet’te caiz kabul edilmektedir. Neticede peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) bazı dönemlerde mest giydiği belirtilmektedir. Bu nedenle mest bilhassa kış aylarında müminlerin ihtiyaçlarını gidermektedir. Eski dönemlerde yalnızca deriden üretilen mestler şimdi yerini farklı malzemelerden imal edilen ürünlere bırakmıştır. Artık müminler mest çorap gibi farklı ürünleri kullanarak hem rahat edebilmekte hem de ayakkabılarıyla birlikte kullanabilmektedirler. Yine de bu noktada mest çorap nasıl kullanılır gibi soruların sorulduğu görülmektedir. Müminlerin yapmaları gereken tek şey normal şekilde abdest aldıktan sonra çorap mesti giymek ve sonrasında mest üzerinden mesh işlemi yaparak ayaklarını yıkama zahmetinden kurtulmaktır. Kısacası mest kullanırken yapılacak tek işlem budur.

Read More

Mest birçok Müslüman tarafından güvenle kullanılan bir üründür. Mest giymenin amacı ayakların su ile temasını kesmek ve abdest sırasında bir kez daha ayakları yıkama zahmetini ortadan kaldırmaktır. Tabii ki bu konuda bazı müminlerin kafalarında soru işaretleri oluşmaktadır. Özellikle mest kullanmanın hüküm nedir şeklindeki sorular mümin dostlar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Ancak İmam-ı Azam gibi büyük alimler başta olmak üzere tüm İslam dünyası mest ürünlerinin caiz olduğuna dikkat çekmiştir. Kısacası mest giymenin dini yönden hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Yine de mest için bazı kriterlerin olduğu ve müminlerin bu kriterlere dikkat etmeleri gerektiği de unutulmamalıdır. Sonuç olarak mestin rahatlıkla kullanılabildiğini tekrardan dile getirebiliriz. 

Read More

Mest abdest almayı kolay hale getiren ürünlerin başında gelmektedir. Müminler mest üzerinden mesh işlemi yaparak ayaklarını tekrardan yıkama zahmetini ortadan kaldırırken, ayaklarının her daim kuru ve temiz kalmasına da yardımcı olmaktadırlar. Sonuçta kış aylarında ayakları yıkamak birçok kişi için oldukça zor bir işlemdir. Ancak mest ile bu problemin giderilmesi müminleri de bir nebze rahatlatmaktadır. Tabii ki mest alırken bazı noktalara dikkat edilmesi kullanacaklar açısından büyük önem taşımaktadır. Bir kere alınacak mest ürününün dinen caiz olup olmadığını incelemek gerekmektedir. Neticede belirli bir müddet yürüyebileceğiniz, ayağınızı tamamen saran ve asla su geçirmeyen ürünleri kullanmanız elzemdir. Bu kriterlere uymayan bir mest ürününün dinimizce caiz olmadığı da unutulmamalıdır.

Read More

Kış aylarının gelmesiyle birlikte özellikle müminler abdest almakta yaşadıkları zorluk ve sıkıntıları rahatlatmak istemektedirler. Tabii ki İslamiyet’te Müslümanların ibadet rutinlerini kolaylaştıracak bazı izinler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de abdest esnasında ayaklara mest giymektir. Yani müminlerin ayaklarına mest giymek sureti ile ayaklarını abdest sırasında bir kez daha yıkama zahmetleri ortadan kalkmaktadır. Tabii ki bu konuyla ilgili Allah dostlarının merak ettiği bazı hususlar bulunmaktadır. Örneğin birçok kişi Çorap mest kullanmak caiz mi gibi soruları gündeme getirmektedir. Aslında bakıldığında çorap mest giymenin dini yönden hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Yalnız müminlerin çorap mestlerin dinimize uygunluğuna dikkat etmeleri yeterli olacaktır.

Read More

Mest Müslümanların abdest almasını kolaylaştıran ürünlerin başında gelmektedir. Neticede mest üzerinden mesh işlemi yapıldığı için sürekli ayakları yıkama zorunluluğu ortadan kalkmaktadır. Tabii ki birçok mümin için önemli olan mest kaliteli olarak temin edilmelidir. Neticede kalitesiz ve ayağı rahatsız edecek ürünlerden faydadan çok zarar görülmektedir. Bu nedenle müminlerin ürünlerini satın alırken güvenilir ve doğru adresten temin etmeleri en mantıklısı olacaktır.

Read More

Bilindiği üzere Mest Müslümanlar için oldukça kullanışlı bir üründür. Mest sayesinde abdest almak çok daha pratik bir hale gelmektedir. Özellikle ayaklarını yıkama konusunda zorluk çeken kişiler için mest oldukça önemli bir üründür. Tamamen caiz olan ve kullanılmasında dinen sakınca bulunmayan mest ürünleri hakkında birçok soru müminler tarafından sorulmaktadır. Özellikle ayak sağlığını düşünen ve buna önem veren kimseler mest ürünlerinin ayakları terletip terletmediğini öğrenmek istemektedirler. Aslında tamamen eski tekniklerle imal edilen mest ürünlerinin ayak terletme özelliği bulunmaktadır. Ancak son dönemde piyasaya sürülen mest modelleri böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmamaktadır. Bilhassa müminlerin sıklıkla tercih ettikleri eshel mest gibi ürünlerin ayakları terletmediği kesin olarak bilinmektedir.

Mest satın alırken ürünün kalitesi kadar satılan yerin de güvenilir olması son derece önemlidir. Dini malzemeler konusunda müminlere yardımcı olmaya çalışan ihvan.com.tr en kaliteli mest ürünlerini ayağınıza kadar getirmektedir. Hiçbir şekilde koku yapmayan ve ayakları terletmeyen mestleri çok uygun fiyatlara alabileceğiniz sitede ayrıca taksitli ödeme imkanı da bulunmaktadır. Böylelikle yaklaşan kış mevsiminde abdest almayı daha kolay bir hale dönüştürebilecek ve ayak sağlığınızı da muhafaza etmiş olacaksınız. Birinci sınıf malzemeden imal edilmiş ürünler ile sizlere en iyi hizmeti sunmaya çalışan ihvan.com.tr adresine mest ile alakalı sorularınızı sorabilir, sipariş detaylarına erişebilirsiniz. Keyifli alışverişler.


Bu ürünü ihvan.com.tr en uygun fiyat ve hızlı teslimat seçenekleri ile sizlere sunuyor. Ayrıca toptan alımlarınız için en uygun fiyatlı ürünleride sitemizden güvenle temin edebilirsiniz.

Not: Ürün ile ilgili sormak istediğiniz sorular için canlı destek ve ya 0224 223 76 69 - 0545 223 76 69 - 0850 466 11 66 nolu telefonlardan ve ya bilgi@ihvan.com.tr e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.


Namaz, dinimizde en temel ibadetlerin başında gelmektedir. Müslümanlar ise namaz kılmak için abdest almakla mükelleftirler. Tabii ki abdest belirtilen şekilde ve temizlik koşullarına uygun olarak alınmalıdır. Ancak dinimizin müminlere abdest konusunda sağladığı bazı kolaylıklar da mevcuttur. Mest ürünleri ayakları yıkamadan da abdest almamızı kolaylaştırırken, kış mevsiminde ayaklarımızın sıcak kalmasına da vesile olmaktadır. Mest giyen bir mümin abdest sırasında tek sefer ayaklarını yıkadıktan sonra bir daha bu zahmete katlanmadan abdestini alabilmektedir. Yani mest üzerinden yapılacak mesh ile ayakları yıkama derdi ortadan kalkmaktadır. Tabii ki mest alacakken müminlerin dikkatli olması ve kaliteli bir ürünü tercih etmesi de oldukça önemlidir. İşte tam bu noktada ihvan.com.tr adresi mest konusunda Müslümanlara yardımcı olmaktadır.Read More