x

Hilye-i Şerif

Arapçadan gelen Hilye kelimesi, süs ve ziynet eşyası anlamındadır. Hilye-i Şerif ise bir İslam sanatıdır.

Sırala
Görünüm :

Arapçadan gelen Hilye kelimesi, süs ve ziynet eşyası anlamındadır. Hilye-i Şerif ise bir İslam sanatıdır. Peygamberimizin Efendimizin hem fiziksel özelliklerini hem de güzelliğini anlatan yazılı metinlerin resmedilmesidir. Daha önceleri küçük ölçülerde olan bu yazılı metinler Peygamber Efendimizin aziz hatırasını göğsünde taşımak isteyenler için çok güzel bir araç olmuştu. Dinimizde putlaştırma ve resmetme yasaklanmıştır. Bu sebeple geçmiş dönemlerde Peygamber Efendimizin görsel tasvirlerle değil de Muhammediye, Miraciye ve Mevlid-i Şerif’ler tarzındaki yazılı eserler ile övgü ve güzel sözlerle anlatmışlardır. Hilye-i Şerif de bu geleneğin çok güzel bir parçasıdır. Osmanlı döneminde tasarlananlar ise çok ihtişamlı levhalara güzel yazılarla yazılmıştı. Günümüzde ise çok çeşitli boyutlarda seçeneklerle sunulur. Ancak sıklıkla evlerde asılacak orta boyda şık ve kaliteli hilyeler olarak tasarlanmıştır. Sayfalarımızda birbirinden özenle hazırlanmış hilyelere kolaylıkla ulaşabilir, uygun ödeme seçenekleri ile güvenle alabilirsiniz.

Birbirinden Özel Hilye-i Şerif Seçenekleri

Hilyeleri taşıyanın veya evinde bulunduranın belalara karşı korunduğuna inanılır. Evinizde veya işyerinize astığınızda sizlere kötü gözle bakanların kötülüğünden korunduğunuz yönünde geçmişten gelen bir inanışta vardır. Ayrıca Peygamber Efendimizin mübarek şemaili şerifini dile getiren bu hilyelerin iyilik getirdiği de sıklıkla söylenir. Asıldığı yere huzur sadet ve bereket getirir. Mekânı afetlerden koruduğuna inanılır. Özellikle geçmiş dönemlerden beri yeni evlilere mutluluk getirmesi açısından Hilye-i Şerif hediye edilir. Sayfalarımızda hem kendiniz ve işyeriniz hem de sevdikleriniz için birbirinden şık, özenle hazırlamış hilyelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Parlak sıvama kartona hazırlanmış bu tabloları alıp en özel mekânlara asabilir, getirdiği iyiliklerden yararlanabilirsiniz. Sayfalarımızda yer alan ürünlerin en ve boyları detaylı şekilde belirtilmiştir. Bu şekilde asılacak yerin durumuna göre seçim yapmanızda kolaylaşır. Farklı renklerde veya PVC kaplı ürünlere de uygun fiyatlarla ulaşabilir, güvenle alabilirsiniz. İhvan olarak kaliteli ürünlere ulaşmanız için sürekli indirim ve kampanyalar düzenliyoruz. Bütçenizi zorlamadan Peygamber Efendimizi anlatan bu özel hilyeleri alabilir, baş köşenizde barındırabilirsiniz.

En Özel Hilye-i Şerifler Uygun Fiyat Avantajlarıyla

İhvan olarak dini malzeme ve ürünler konusunda en geniş seçenekler ile sizlere hizmet veriyoruz. Aradığınız her konuda birçok ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kendiniz veya çocuklarınız için bu ürünlerden alabilir, sevdiklerinize onların en özel günlerinden armağan edilecek hediyeler seçebilirsiniz. Kaliteyi uygun fiyat avantajları ile sizlere sunuyoruz. Özenle hazırlanmış Hilye-i Şerif ürünlerini sayfalarımızda detaylı şekilde inceleyebilir, farklı ürünleri birbirileri arasında karşılaştırarak daha kolay seçim yapabilirsiniz. Dini kitaplar konusunda zengin seçenek alternatifimizden yaralanabilirsiniz. İsterseniz okumayı seven çocuklarınız için dini çocuk kitapları alabilirsiniz. Roman okumayı seviyorsanız en kaliteli matbaaların ve değerli yazarların kaleminden çıkmış dini roman seçeneklerine göz atabilirsiniz. En özel ürünleri sayfalarımızda kolaylıkla bulma imkanını size sunuyoruz. %100 müşteri memnuniyeti esaslı çalışma anlayışımız ile kendimizi sürekli yenileyerek, aralıksız hizmetlerimize devam ediyoruz. Birbirinden farklı yüzlerce ürün arasında arama yaparak, en uygun fiyatlı ürünleri bulabilirsiniz.

Hızlı Sipariş ve Güvenli Kargo ile Rahat Alışveriş

Dini malzeme ve ürünlerde rahat ve güvenli alışverişin adresi olarak sizlere uzun senelerdir hizmetlerimizi sunuyoruz. Dinimizi daha detayı öğrenmek, öğretmek, ibatelerinizi yapmak için gerekli olan tüm malzemelere birçok seçenek alternatif seçeneği ile ulaşabilirsiniz. Seçenekler arasında kolaylıkla karşılaştırma yapabilir, ürünlerin detaylarını inceleyerek aradığınız ürünü hemen bulabilirsiniz. İhvan olarak sizin her zaman rahat ve güvenli alışveriş yapmanız için kendimizi geliştiriyoruz. Sürekli hizmet veren destek hattımız ile sorularınıza çok hızlı şekilde yanıt alabilirsiniz. En uygun fiyatlarla en özel Hilye-i Şerif ürünlerinden almak için sayfalarımızdaki seçenekler arasından seçim yapmak yeterlidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.