Product was successfully added to your shopping cart.

Namaz Takkesi

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

Ürünler 1 - 20 / Toplam 107

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

Ürünler 1 - 20 / Toplam 107

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Namaz Takkesi

Namaz bizler için çok önemli bir ibadettir. Bu ibadeti layıkıyla yerine getirebilmek maksadıyla bazı ürünler bulunmaktadır. Örneğin tesbih ve namaz takkesi gibi ürünlerin namazın keyfine keyif kattığı bilinmektedir. İhvan sitesi, müminler için namaz takkesi satışı yapmaya başlayarak ihtiyaçları giderme noktasında büyük bir adım atmıştır. Onlarca farklı çeşit içerisinden seçebileceğiniz namaz takkeleri, kalite ve renklerine göre sınıf sınıf ayrılmıştır. Böylelikle sizin hoşunuza giden ürünleri seçebilir, hiç zorlanmadan sipariş edebilirsiniz. Ayrıca uygun fiyatlarla kesenizin de zarar görmeyeceğini ifade etmeliyiz.

Namaz Takkesi Takmak Farz mı

Namaz ibadeti esnasında sarık yahut takke takmak farz bir şey değildir. Ancak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V), sarık ile namaz kılmanın normal bir şekilde namaz kılmaktan daha hayırlı olduğunu belirtmiştir. Ayrıca sarık bulamayan kişilerin takke ile aynı sevaptan faydalanabileceği de belirtilmektedir. Bununla birlikte Efendimiz de takkeyi başından eksik etmemiş ve her namazında takke yahut sarık kullanmıştır.

Buradan da anlaşılacağı üzere namaz takkesi takmak farz değil sünnettir. Hem namazı sembolize etmesi hem de başı daha temiz tutması babında namaz takkesi kullanmanın birçok faydası bulunmaktadır. Bilhassa yaz aylarında camiye giden müminlerin takke takmaları daha doğru olacaktır. Başın terlemesi nedeniyle halının kirlenmesi söz konusu olacağı için takke takmak uygun düşmektedir.

Namaz Takkesi Modelleri

Namaz takkeleri artık sadece ibadet için değil, dışarıda bir aksesuar olarak kullanılmak için de tasarlanmaktadır. Böylelikle Müslümanlar hem kış aylarında başlarını sıcak tutabilecek, hem de ibadetlerinde takke kullanabileceklerdir. Siz de namaz takkesi modelleri arasından kendiniz için doğru renk ve desendeki ürünleri tercih edebilirsiniz. Dilerseniz klasik beyaz takkeleri alarak sadece ibadetlerde de kullanabilirsiniz. Sitemizde likralı ve düz takke çeşitlerinin yanı sıra şönil takkeler de yer almaktadır. Ayrıca orlon desenli ve el örgüsü takkeler de bulunmaktadır. Kısacası ihtiyaç ve zevklerinize göre tüm ürün yelpazesini hizmetinize açan İhvan, büyük bir iş başarmıştır.

Namaz Takkesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Namaz takkesi satın alırken müminlerin ilk dikkat etmesi gereken şey ihtiyaçlarıdır. Yani ihtiyaçlara göre ürün tercihi yapmak son derece mühimdir. Eğer takke hem ibadet hem de dışarıda kullanılacaksa başı tamamen saran kalın takkelere yönelmek gerekmektedir. Ayrıca kirlenmelere karşı beyaz ürünlerden kaçınmak daha doğru olacaktır. Bunun yanı sıra mevsime göre namaz takkesi seçimi de yapılabilir.

Namaz takkelerini bir aksesuar olarak değerlendiren ve kıyafetleriyle tamamlamak isteyen kişilerin de uygun renk seçimlerini yapmaları ve bu doğrultuda bir ürün seçmelerini önerebiliriz. Sitemizde hizmetinize sunmuş olduğumuz bütün ürünler birinci sınıf kalitede olduğu için çok uzun seneler dayanmaktadır ve yıpranma yapmamaktadır. Kısacası yapmanız gereken ihtiyacınızı belirlemek ve ürünü buna göre satın almaktır.