x

Kuranı Kerim - 30 Cüz Kuran - Karşılıklı Meal - Orta Boy - Bilgisayar Hatlı - Kahverengi - Hayrat Neşriyat

Hayrat Neşriyat
Ürün Kodu : 9786055432638
Mealli, Karton Ciltli, Çantalı, Mühürlü, Okuması Kolay, Tezhibli
410,00 TL
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • ESER ÖZELLİKLERİ

  Mühür: Diyanet İşleri Başkanlığı ve Mısır El-Ezher Üniversitesinden Onaylı ve Mühürlü
  Tertibi: Hafız Osman Hattıyla yazılmış olan Mushaf-ı Şerif'in tertibine uygun olarak Ayet-Berkenar, Medd'li Kasr'lı olarak hazırlanmıştır.
  Hattat: Ahmed Husrev Altınbaşak
  Tercüme: Hayrat Neşriyat İlmî Araştırma ve Tercüme Heyeti tarafından dilimize çevrildi.
  Renk Seçenekleri: Kahverengi
  Kılıf / Kutu: Suni Deri Taşıma Çantası, Paslanmaz Metal Aksam, Askılı
  Cüz Adedi: 30 Cüz
  Baskı Rengi: 6 Renk Baskı
  Sayfa Sayısı: 613 Sayfa
  Cüz Ebatı: 16x24 cm (Kutunun değil cüzün ebatıdır)
  Ağırlık: 2,797
  Cilt Tipi: Karton Kapak
  Kağıt Cinsi: 1. Hamur Şamua kağıt
  Özelliği: İnce, hafif ve sağlamdır. Karton kapaklarından dolayı daha ince ve daha hafiftir. Özel çantası ile kitaplıklara rahatlıkla konulabilir.

  Takdim

  Ahmed Husrev hattı, okunuşu kolay, Tevâfuklu Kur'ân-ı Kerîm'in otuz cüz'ü ayrı ayrı ciltlenerek hazırlanan Hatm-i Şerîf Cüzleri, mukabelelerde ve bilhassa toplu hatimlerde büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Kendine mahsus çantası ile topluca taşıması da oldukça kolay olan Hatm-i Şerîf Cüz'leri, Allâh Kelâmı'nı beraberce tilâvet ederek hatmetmek isteyenlerin tercîhi olmaktadır. Ayrı ayrı bez ciltli ve karton ciltli olmak üzere iki çeşidi bulunan Hatm-i Şerîf Cüz'leri ile mukabelelere katılmak isteyenler, cüz'leri ayrı ayrı taşımanın rahatlığını yaşamaktadırlar.

  Mübarek gecelerde, Kur'ân Kurslarında, Mevlidlerde, taziye evlerinde, dini sohbetlerde topluca ve kısa sürede hatim yapabileceğiniz pratik, kullanışlı bir set.

  Meal çalışmamızın her safhasında mu‘teber tefsir kitablarından istifâde ettik. Bu kaynaklarda bulamadığımız hiçbir nükteyi, parantez içinde dahi olsa ifâde etmemeye ihtimam gösterdik. İ‘tikādî mes’elelerde ehl-i sünnet görüşlerini nazara vermeye ve bu kaviller arasındaki önceliğe, hem aynı makamda daha tenzîhî bulduğumuz kavli tercîh etmeye dikkat ettik. Anlaşılması müşkil ve yanlış anlamaya müsâid bazı âyetlerin kısa îzahları, tefsirlerin asıl nüshalarından iktibâs edilerek hâşiyelere derc edildi ve herbirinin kaynakları gösterildi. Birtakım ıstılâhların ma‘nâları, hem tefsirlerden hem de ilmî eserlerden bil-istifâde hulâsaten verilmeye çalışıldı. Kezâ, nâsih ve mensuh âyetlerle, fıkha ve muâmelâta müteallik bazı âyetlerin kısa îzahları ihtiyaç nisbetinde kaynaklardan iktibâs edildi. Kelimelerin açıklamaları yapılırken mücerred ma‘nâlarından ziyâde, metin içerisinde yüklendikleri ma‘nâlar hissettirilmeye çalışıldı.

  NEDEN HAYRAT KUR'ÂN-I KERİMİ?

  1. Hatasızdır:

  Hayrât Neşriyat'ın basmış olduğu Ahmed Hüsrev hattı Tevâfuklu Kur'an-ı Kerîm nüshaları, otoritelerce hatasızlığı tescilli ve Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Mısır Ezher Üniversitesi tarafından mühürlüdür. Ayrıca her basımdan sonra her cüz hafızlar tarafından yeniden kontrol edilmektedir.

  2. Mühürlüdür:

  Kur'an-ı Kerimlerimiz Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Mısır Ezher Üniversitesi tarafından mühürlüdür.

  3. Ticari amaç güdülmeden hazırlanmıştır:

  Ticari amaç güdülmediğinden yazılır yazılmaz hemen basılmamış, müslümanların daha kolay öğrenmesi ve daha kolay okuması için üzerinde tam 10 yıl çalışma yapılmıştır.

  4. Yarım asırlık bir çalışmanın ürünüdür:

  40 yıl yazım 10 yıl da baskıya hazırlama çalışmalarıyla birlikte tam 50 yıllık bir çalışmanın neticesidir.

  5. Basılırken Kur'ân-ı Kerîm'e layık olan hürmet gösterilir:

  Matbaada çalışanlar abdestsiz çalışmaz ve Kur'ân-ı Kerîm'e layık olan hürmeti gösterirler.

  Matbaa kurulana kadar saman kağıda basılan Kur'ân-ı Kerîmler ilk defa Hayrat Neşriyat tarafından Kur'ân-ı Kerîme gösterilen ihtimamdan dolayı 1. Hamur kağıda basılmış ve o tarihten sonra bu anlayış değişmiştir.

  Matbaa temizliğinde kullanılan sular dahi, içerisine Kur'ân-ı Kerîmlerden dökülen mürekkepler tozlar vs. parçalardan dolayı şehir şebekesine karıştırılmamakta Hayrat Neşriyat tarafından yapılan ayrı bir alanda toprağa karıştırılmaktadır.

  6. En kolay okunan hat olması:

  Bütün dünyada en kolay öğrenilen ve okunan Kur'ân hattı olarak ün kazanmıştır.

  7. Tezhibleri:

  Her biri sanat harikası olan tezhibleri göz zevkine hitab etmektedir.

  8. Kalitesi:

  İplik dikişi, kaliteli telası ve şirazesi ayrıca sağlam mukavva kapağı ve 1.sınıf bez cildiyle kalite ve sağlamlığın adresidir.

  9. Tevafuklu olması:

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.