Product was successfully added to your shopping cart.

Zemzem Suyu

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

3 Kayıt

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

3 Kayıt

Zemzem Suyu

Zemzem suyu tüm Müslümanlar için manevi bir anlam ifade eden, tadı ve şifa kaynağı olmasıyla tanıdığımız bir içecektir. Allah’ın Hz. Hacer ve Hz. İsmail’e bir hediyesi olan zemzem, Arabistan topraklarından hala çıkmaktadır ve kaynağı net olarak bilinememektedir. Allah’ın mucizesiyle ortaya çıkan bu şifalı su, artık tüm ülkelere ihraç edilmektedir. Böylelikle dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar zemzem suyu içerek hem o bölgenin maneviyatını kalplerinde hissedecek, hem de suyun şifasından faydalanacaklardır. Birçok derde deva olan zemzem suyunun artık ihvan.com.tr adresinden satışa çıkarıldığını da ifade etmeliyiz. Böylelikle dostlarınız ve kendiniz için zemzem suyunu sipariş verebilirsiniz.

Zemzem Suyu Faydaları

Zemzem suyu, dünyada yapılan birçok araştırmaya konu olmuş ve faydaları bilim adamlarınca kanıtlanmıştır. Mikroorganizma ve bakteri barındırmayan zemzemin şifa kaynağı olduğu tescil edilmiştir.  Sırrı hala çözülemeyen bu eşsiz suyun faydaları saymakla bitmeyecektir. Ancak genel kabul görmüş Zemzem suyu faydaları sıralamak gerekirse;

Açlığı giderir, tokluk hissi verir.

Baş ağrısını dindirir.

Sıtma hastalığı için şifalıdır.

Gözün görmesini kuvvetlendirir.

Emzirme döneminde süt artışını sağlar.

Cildi güzelleştirir, daha parlak bir görünüm kazanmanızı sağlar.

Bazı karaciğer problemlerine iyi gelir, ayrıca böbrek sağlığını korur.

Aslında Zemzem suyu nasıl ve ne için niyet edildiyse o hastalığa şifa kaynağı olur. Allah’ın mucizevi bir şekilde Müslümanlara armağan ettiği bu kutsal içeceğin faziletleri de oldukça fazladır.

Zemzem Suyu Faziletleri

Zemzem suyu tüketmek, dini açıdan da oldukça önemlidir. Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) kalb-i şerifinin yıkandığı su olan zemzem suyu, tüm Müslümanlar tarafından içilmelidir. Cenab-ı Hakk’ın müminlere hediye ettiği zemzem, yeryüzündeki en hayırlı su olarak bilinir. Ayrıca yine efendimizin mübarek tükürüğü ile bereketlendiği için manevi bir öneme de sahiptir. Zemzem tüketmek sünnet olduğu gibi, aynı zamanda da şifa kaynağı olması sebebiyle kuvvetli sünnetler arasında sayılmaktadır. Kısacası zemzem içmek sevaptır ve Müslümanların mümkün olduğu kadar zemzem içmeleri gerekmektedir. Allah tarafından yeryüzüne bir mucize olarak gelen Zemzem’i sitemizde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Zemzem Suyu Nasıl İçilir

Zemzem suyu da İslami usul ve adaba göre tüketilmelidir. Bu sebeple Müslümanların su içişlerine dikkat etmeleri ve bilhassa zemzem tüketirken yapılması gerekenlere özen göstermeleri doğru olacaktır. Zemzem suyu hikayesi ve faydaları ile dünyanın konuştuğu bir içecek haline gelmiştir. Peki müminler Zemzem suyunu nasıl tüketmeliler?

Zemzem suyu içecek mümin, ilk başta kıbleye döner ve sesli bir şekilde besmele çekmelidir. İçeceği kadar suyu ayırdıktan sonra en az 3 nefeste içmeye gayret eder. Bu arada her yudumda besmele çekmek de uygun bir davranıştır. Ayrıca zemzemi sağ elle içmek ve içtikten sonra dua etmek de oldukça önemlidir.

Zemzem içerken bu noktalara özen göstermek hem mümin ahlakı hem de suya atfedilen önemi göstermek maksadında oldukça değerlidir.

Zemzem Suyu Satın Al

Tüm müminlerin zemzem suyuna erişebilmeleri için gayret gösteren ihvan.com.tr, oldukça uygun fiyatlarla bu kutsal içeceği envanterine koymuştur. Böylelikle Müslümanlar ister toplu, isterlerse de tek tek zemzem suyu satın al işlemlerini İhvan sitesinden halledebilirler. Cemiyetlerde, mevlütlerde ve toplantılarda dağıtmak maksadıyla alacağınız zemzem hem dostlarınızı sevindirecek, hem de birlikteliğinize güzel bir maneviyat katacaktır. Aynı zamanda şifalı olması da vücudunuzun sıhhat kazanması babında oldukça değerlidir.

1 litrelik ya da 250ml boyutlarındaki şişelerde satışa sunulan zemzem, kargoyla evinize kadar getirilecektir. Böylece gidip alma zahmetine girmeyecek ve taşıma uğraşına girmek zorunda kalmayacaksınız.