x

Hilye-i Şerif - Küçük Boy - Mint - 1132

Pamuk Yayınevi
Ürün Kodu : 0000000051309
Bir çok fazileti olan Hilye-i Şerif farklı ve özel bir kutlu doğum hediyeliğidir
24,90 TL
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Küçük Boy Hilye-i Şerif Tablosu

  Parlak Sıvama Karton (14,3cm x 22,5cm)

  Bu Hilyeyi Yazıpta Zaman Zaman Ona Bakan (Onu Okuyan) Kimseyi Cenabı Hakk Kötü Sondan Korur. Onu Bütün Belalara Karşı Güvenli Kılar.

  Hilye-i Şerif: Hazret-i Ali’den rivayet edilen bu hadis-i şerif ile Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in mübarek şemâili şerifini dile getiren Hilye-i Şerife’nin, insanlann üzerlerinde, evlerinde ve işyerlerinde bulundurmalan huzur, saadet ve berekete vesile olacağına, o mekanın afetlerden muhafaza olunacağına inanılmıştır. Osmanlı toplumunda özellikle yeni evlilere mutluluk getirmesi için verilebilecek en güzel hediyelerden kabul edilmiştir.

  Hazret-i Ali (Radıyallahu Anh), Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in özelliklerini anlatırken şöyle buyurmuştur: Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem), ne dikkat çekecek kadar uzun ne de göze batacak kadar kısa idi. Halkın orta boylusu idi. Saçları ne kıvırcık ne tam düz idi; orta kıvırcıklıkla idi. Tıknaz değildi, yüzü de yuvarlak idi. Rengi kırmızıya çalan bir beyazlıkta idi. Gözlerinin siyahı çok siyahtı. Kirpikleri uzundu. El ve ayaklan dolgundu. Yürüdüğünde yokuştan iner gibi hızlıca yürürdü. Bir tarafa döndüğünde vücudu ile dönerdi. İki kürek kemiği arasında peygamberlik mührü vardı. Peygamberlerin Sonuncusu idi. İnsanların en cömerti idi. İnsanların arasında j kalbi en rahat olanı idi. Lehçesi en doğru, tabiatı en yumuşak ve insanlar ile muaşereti en ikramlı olanı idi. O'nu ansızın gören ondan korkardı. O’nu tanıyan ise severdi. O’nu anlatmaya çalışan; anlatmaktan aciz kalınca; "Ne O’ndan önce ne de O’ndan sonra bir benzerini görmedim" derdi.

  Allah’ım! Rahmet Peygamberi ve ümmetin şefaatçisi olan Hazret-i Muhammed’e ve bütün tertemiz âline ve ashabına ve bütün nebilere ve resullere rahmet ve emniyet indir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.