x
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Tam Karabaş Tecvidi - Hafız Boy Alem Yay

  DilTÜRKÇE
  Sayfa Sayısı77
  Cilt TipiKarton Kapak
  Kağıt Cinsi1. Hm. Kağıt
  Boyut13.5 x 19.5 cm

  Allah-u Teala'ya sonsuz hamd ve sena, Resulullah'a, aline ve ashabına salât ve selam olsun.

  Peygamberimiz Sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz bir hadisi şeriflerinde: "Sizin en hayırlınız Kur'ân-ı Kerim'i öğrenen ve öğreteninizdir" buyurmuşlardır.

  Bu hadis-i şerife göre önce doğru şekilde Kur'an-ı Kerim okuyup öğreneceğiz; sonra da, Kur'ân- Kerim okumasını bilmeyen müslüman kardeşlerimize öğretmeye çalışacağız. İşte bu ikisini de yapan, en hayırlı kimselerin yanında yerini alacaktır. İnşa’-Allah.

  Kur'ân-ı Kerim öğrenmeyi arzu eden her müslüman kardeşimizin "Tecvid" ilmini de öğrenmesi, bilmesi icap eder. Kur'an-ı Kerim'i Tertil (Tecvid) ile okumak farzdır. (Furkan-s:4/Müzzemmil-s:4) Kur'an'ın tecvid ile okunması, onun vahyedilmesiyle birlikte başlamıştır. Tecvid, her harfi ağızdaki çıkış yerinden (mahrecinden) seslendirerek doğru ses tonuyla "hiçbir harfi diğerine karıştırmadan usulüne uygun olarak okumak" demektir. Bir başka deyiş Tecvid ilmi, Kur'an-ı Kerimin nasıl doğru ve güzel okunacağını öğreten adıdır.

  Kısaca "Ben; Kur'ân-ı Kerim'i düzgün okumayı öğreneceğim!" diyen her müslümanın, mutlaka dünya ve ahiret sorumluluğundan kurtulması için tecvid ilmini de öğrenmesi gerekir.

  Halveti dergahının büyüklerinden, Osmanlı devrinde yaşamış Alaeddin-i Karabaş-ı Veli'nin hazırladığı bu tecvid kitabı yüzyıllardır talebelere Kur'an-ı Kerim'i en güzel şekilde okumaları için ders kitabı vazifesi görmektedir.

  Ayrıca kitabımızın bu son baskısında, Kur'an-ı Kerim okumaya yeni başlayacak kardeşlerimizin Elif-Bâ’ ihtiyacını da karşılamak gayesiyle yayınevimizden çıkan Açıklamalı Ali Haydar Elif-Bâ’sını özetle verdik, ezan ve namaz duâları ile kısa süreleri de ilave ettik. İnşa’-allah faydalı olacağına inanıyoruz.

  Manevi desteğinin olduğuna inandığımız ve aslına uygun olarak bugünkü konuşulan lisana tatbik ettiğimiz bu elinizdeki kitapta bugüne kadar çıkan Tecvid kitaplarından farklı olarak, doyurucu ve öğretici açıklamalar bulacaksınız.

  Beğenmek ve dua sizden, gayret bizden, hidayet Allah-u Teala'dandır. ( karabaş tecvid kitap , tam karabaş tecvidi , alem yayınları karabaş tecvid , orijinal osmanlıca karabaş tecvidi , ali haydar elifbalı tecvid kitabı , osmanlıca türkçe tecvid bir arada )

  H. Ali Eser

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.