x

Dosso Comfort Mest - Altı Deri Termal Mest

Dosso
Ürün Kodu : 05.15.2996
Termal Mest Modelleri, Termal Mest Fiyatları, Termal Mest Özellikleri
345,00 TL
Beden
İlişkili Ürünler
Renk
Ölçü Tablosu
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Termal Mest Özellikleri :

  Nefes alabilen yapısıylateri dışarı atar, su geçirmez.
  Estetik ve pratik kullanımlıdır.
  Sudan ve zamandan tasarruf sağlar.
  Fıkhi olarak mestde bulunması gereken tüm özelliklere sahiptir.
  Ayakkabı ile giyilebilir.
  Sıcak Tutar.
  Su Geçirmez.
  Elde ve Makinada yıkanır.
  Ürünlerimiz su geçirmeyen, nefes alan, esnek özellikli olup, giyimde kolaylık sağlar.
  Tavsiye olunan; Ayakkabıyı giyip çıkarırken aşınmasını önlemek için üzerine çorap giyilmesi uzun süre giymenizi sağlar.

  Termal Mest Çorap Hakkında

  Termal mest kaliteli özel neopren kumaştan imal edilmiştir. Termal mest Türkiye’de üretilmiş olup gönül rahatlığı ile hemen kullanabilirsiniz.
  Mest almada kolaylık sağlayan termal mest abdest alabilecek şekilde tasarlanmıştır. Termal mest’in diyanet işleri başkanlığından fetvası alınmıştır.
  Pratik termal mest çorap özel neopren kumaştan imal edilmiştir. Bu neden ile su geçirmez aynı zamanda ayaklarınızı soğuktan korur sıcak tutar. Termal mest yumuşak ve elastiktir. Gönül rahatlığı ile hemen kullanabilirsiniz.
  Mest amaçlı olmak ile beraber outdoor, dağcılık, avcılık ve balıkçılık gibi aktivitlerde soğuktan korunmada olanak sağlar. Ayakların üşümesi ile oluşan hastalık ve rahatsızlıklardan termal etkili mest ile korunabilirsiniz.
  Termal mest Türkiye’de bir çok kişi tarafından kullanım kolaylığı ve rahatlığı sebebi ile sıkça tercih edilmektedir. Diyanet işleri başkanlığından fetvası alınmıştır, mest kullanımına uygundur. Güven ile kullanabilirsiniz.
  Mest edin sudan ve soğuktan etkilenmeyin. Termal etkili mest çok kapsamlı kullanım alanı sahiptir. Camide, ofiste yada açık alanda soğuktan korunma ve mest alma için hemen kullanabilirsiniz.
  Termal etkili mest yapısı ile su geçirmezdir, soğuktan etkili koruma sağlar. Elastik olan termal yapısı ile ayak ve bilekleri sarar. Kas ve eklem sorunlarına iyi gelmektedir. Kampanyalı tanıtım fiyatı ile hemen termal mest siparişi verebilirsiniz. Stoklar ile sınırlıdır mutlaka deneyin.
  Güvenli ödeme seçeneği olan kapıda nakit ödeme yada kapıda kredi kartı ile ödeme imkanı satın alabilirsiniz. Termal mest ile mest edebilir aynı zamanda sudan ve soğuktan korunabilirsiniz.
  Termal mest çorap hakkında detaylı bilgi için müşteri temsilcilerimize ulaşmanız yeterli olacaktır. Hemen sipariş verin, mutlaka deneyin.

  Diyanet İşleri Mest Fetvası

  Ayrıca bir ürünün mest olarak kulanılabilmesi için haiz olması gereken şartlar Diyanet İşleri Başkanlığı Din işleri yüksek kuruluna yapılan başvuruya istinaden fetva olarak cevaplanmıştır :
  İlgi: 16/11/2012 Tarihli Dilekçe:

  Ayağa giyilen Mestin üzerine meshin caiz olabilmesi için, mest vb. giysinin aşağıda ki özellikleri taşıması gerekir:

  1- Ayakları topukları ile beraber örtmelidir.
  2- Mestler onikibin adım kadar peşpeşe yol yürünebilecek derecede dayanıklı ve sağlam olmalıdır.
  3- Topuktan aşağı kısmının altında yada üstünde, ayak parmaklarının üç ü girecek şekilde bir delik yırtık ve sökük bulunmamalıdır.
  4- Bağsız ve lastiksiz olarak ayakda durabilecek nitelikde olmalıdır.
  5- Islandığında suyu hemen içine geçirmemelidir. Yukarıda ki şartları taşıyan mest üzerine mesh edilir.

  Prof. Dr. Raşit KÜÇÜK
  Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı

  Mest İlmihal Bilgisi

  Abdest alırken mestin üzerinde elin üç parmağı kadar yerin elin ıslaklığıyla bir defa meshedilmesi gerekir ve yeterli olur. Bunun için mestin abdestli olarak giyilmiş, mestin ayağın abdestte yıkanması gereken yerlerini tamamen kaplamış, ayrıca dayanıklı ve sağlam bir maddeden yapılmış olması aranır. Mest ile yaklaşık 5 kilometre yürünebilmesi veya bırakıldığında dik durabilmesi bu dayanıklılık ve sağlamlığın ölçüsü olarak zikredilir. Mestin topuktan aşağı kısmında, altında veya üstünde ayak parmaklardan üçü girecek şekilde bir deliğin, yarık veya yırtığın bulunmaması, mestin içine su almamasıda gerekir. Üzerine deri kaplanmış veya altlarına pençe vurulmuş çorap üzerine mesh edilebilir. Hanefi fakihlerinden Ebu Yusuf ve İmam Muhammed, altına pençe vurulmuş olması şartını aramaksızın kalın ve için göstermeyen dayanıklı keçe ve yün çoraplar üzerine, bir gurp fakih ise bu şartlarıda aramayarak çorap üzerine mesedilebileceği görüşündedir.

  Abdesti bozan durumlar mest üzerine meshide boza. Üzerine meshedilen mestin ayaktan çıkması veya çıkarılması, mestin içine giren suyun bir ayağın yarıdan fazlasını ıslatması, mesh süresinin sona ermesi meshi bozar. Mest üzerine meshin süresi, yolcu olmayanlar için bir gün bir gece (24 saat), yolcular için üç gün üç gecedir (72 saat).

  Bu süre, mestin abdestli olarak giyilmesinden sonra ilk hadesten yani abdesti bozan ilk durumdan başlar. Bu süre dolduktan sonra, ayaklar su ile yıkanarak abdest alınıp gerekiyorsa mest tekrar giyilmelidir. Öte yandan, ayaklarını yıkamak suretiyle abdestli olan kimsenin bu abdesti devam ettiği sürece mestleri çıkarıp giymesiyle abdesti bozulmaz. Mestlerin üzerine meshetmek suretiyle abdestli olup mestlerini çıkaran kimse, sadece ayaklarını yıkayarak abdestini tamamlayabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.