x

Eshel Mest - Çorap Mest

Eshel Çorap Mest
Ürün Kodu : 05.12.1125
Abdest için Sağlıklı Seçim Çorap Mest
1.250,00 TL
Beden
İlişkili Ürünler
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Çorap Mest Özellikleri:

  Böyle Bir Ürüne Neden Gerek Duyuldu?

  Mestlerin büyük ölçüde derinin yapısından kaynaklanan bir dizi eksik yönü bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; ayakları soğuk tutması ya da terletmesi, iki numara büyük ayakkabı ile giyilmesi gibi...
  Peki bunun bir alternatifi yok mu?

  Huzur İçinde İbadet İçin Eshel Mest

  Şartların müsadesizliği ibadet hayatımızı etkiliyor. Ancak zor şartlara yenik düşmemek mümkün! Sahih kaynaklardan Efendimiz' in abdest alırken meshettiğini biliyoruz. İster Sünnet, ister ruhsat yönüyle olsun meshin ibadet hayatımıza sağladığı bu kolaylığın tekrar canlandırılması gerektiğini düşünüyoruz.

  Güzel Bir Hediye

  Hediyeleşmek sünnet ve "sevdiklerime ne alabilirim?" diye düşünmeyen yoktur. Sıra dışı, kullanışlı, işe yarayan, "Allah razı olsun..." dedirtecek... Eshel Mest' in bu konuda da size yardımcı olacağını düşünüyoruz. Hergün olmasa da, ihtiyaç duyulduğunda harika bir hediye.

  Sağlınız İçin Güzel Seçim

  Eshel Mest hastalar için de büyük bir nimet. Özellikle şeker hastalar gibi ayakları normalden fazla üşüyen hastalar için Eshel Mest bir kurtarıcı. Hem günlük hayatta ayakları sıcak tutması hem de kış aylarında soğuk su ile abdest almak zorunda kalan hastaların ayaklarını soğuk sudan koruması sizleri çok mutlu edecek bir ürün. Ayrıca yıkanabilen bir ürün olan Eshel Mest, her zaman hijyenik ve temiz kalacaktır.

  Teknik Bilgi:

  Eshel Mest' in iç ve dış bölümlerinin arasında kalan ve insan dersine benzeyen elastik zar üzerinde, yalnızca mikroskopla görülebilen milyonlarca gözenek bulunmaktadır. Bu gözenekler su buharı halinde bulunan terin dışarı çıkmasını sağlarken, su buharından binlerce kat daha büyük olan su taneciklerinin içeri girmesini engellemektedir. Bu sayede ayakları terletmemekte ancak sıcak tutmaktadır.

  Bakım ve Tavsiyeler:

  Elde veya narin yıkama ile en fazla 30 derecede yıkanır.
  Ütülenmez, kurutma makinası kullanılmaz. Kurutmak için kalorifer peteklerinin üstüne serilmez.
  Dış yüzey kuruduktan sonra iç yüzey dışa çevirilerek kuruma süresi hızlandırılır.
  Elastik zarın yapısına zarar verdiği için yumuşatıcı kullanmayın.

  Ölçüler:

  36/38 Numara S
  39/42 Numara M
  43/46 Numara L
  47/49 Numara XL

  Mest İlmihal Bilgisi

  Abdest alırken mestin üzerinde elin üç parmağı kadar yerin elin ıslaklığıyla bir defa meshedilmesi gerekir ve yeterli olur. Bunun için mestin abdesteli olarak giyilmiş, mestin ayağın abdestte yıkanması gereken yerlerini tamamen kaplamış, ayrıca dayanıklı ve sağlam bir maddeden yapılmış olması aranır. Mest ile yaklaşık 6 kilometre yürünebilmesi veya bırakıldığında dik durabilmesi bu dayanıklılık ve sağlamlığın ölçüsü olarak zikredilir. Mestin topuktan aşağı kısmında, altında veya üstünde ayak parmaklardan üçü girecek şekilde bir deliğin, yarık veya yırtığın bulunmaması, mestin içine su almamasıda gerekir. Üzerine deri kaplanmış veya altlarına pençe vurulmuş çorap üzerine mesh edilebilir. Hanefi fakihlerinden Ebu Yusuf ve İmam Muhammed, altına pençe vurulmuş olması şartını aramaksızın kalın ve için göstermeyen dayanıklı keçe ve yün çoraplar üzerine, bir gurp fakih ise bu şartlarıda aramayarak çorap üzerine mesedilebileceği görüşündedir.

  Abdesti bozan durumlar mest üzerine meshide boza. Üzerine meshedilen mestin ayaktan çıkması veya çıkarılması, mestin içine giren suyun bir ayağın yarıdan fazlasını ıslatması, mesh süresinin sona ermesi meshi bozar. Mest üzerine meshin süresi, yolcu olmayanlar için bir gün bir gece (24 saat), yolcular için üç gün üç gecedir (72 saat).

  Bu süre, mestin abdestli olarak giyilmesinden sonra ilk hadesten yani abdesti bozan ilk durumdan başlar. Bu süre dolduktan sonra, ayaklar su ile yıkanarak abdest alınıp gerekiyorsa mest tekrar giyilmelidir. Öte yandan, ayaklarını yıkamak suretiyle abdestli olan kimsenin bu abdesti devam ettiği sürece mestleri çıkarıp giymesiyle abdesti bozulmaz. Mestlerin üzerine meshetmek suretiyle abdestli olup mestlerini çıkaran kimse, sadece ayaklarını yıkayarak abdestini tamamlayabilir..

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.