x

İhyau Ulumid-din (4 Cilt) Merve Yayınları-1431

Merve Yayınları
Ürün Kodu : 9789758514328
Hayatın Beşeri ve Ferdi Bütün Sıkıntılarına Cevap Verecek Değerli Bir Kaynak Eserdir.
390,00 TL
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • İHYA-U ULÜM'İD-DİN - 4.CİLT

  MÜTERCİM ALİ ASLAN AYDIN

  Allah'ı unutanları, Allah'ın unutacağı Kur'anî bir düstürdur. Bu bakımdan unutanların unutulacağı bir dünyada, unutulanların inzârı/uyarılmaları vazifesi, pek tabiidir ki İslâm davasının mümessillerince deruhde edilecektir. Nitekim güzel ahlâkı tamamlamakla görevli bir peygamberin ümmeti içerisinde, bu vazifeyi deruhde etmiş, sadece müslümanlara değil, gayri müslimlere dahi güzel ahlâkın fikren ve amelen bir numûne-i imtisali olmuş nice İslâm âliminin yetiştiği ve bu âlimlerin gerek sözleriyle, gerekse eserleriyle insanlığı İslâm'ın pak ve temiz yoluna irşad ederek insanlığın vicdanında müstesna bir mevkii işgal ettikleri de tarihen sabit bir hakikattir.

  İşte şu anda tanıtımını okuduğunuz İhya-i Ulûm'id-Din (İslâmî İlimlerin Canlandırılması) adlı kıymetli eserin müellifi olan bu mümtaz âlim hayatının, görüşlerinin ve eserlerinin anlatıldığı bölümde de görüleceği üzere devasa bir külliyatın sahibidir ve İhya-i Ulûm'id-Din adlı eserinin bu külliyat içerisinde müstesna bir mevkii ihraz ettiği de bir vakıadır.

  ve Acirc;deta tek başına tüm İslâmî ilimlerin bir ansiklopedisi mahiyetindeki bu esere olan ihtiyacın öneminin idrakinde olan yayınevimiz, sizlerin istifadesine sunmuş.

  Özel Kutulu
  İhyau Ulumiddin Tercümesi 4 Cilt 1.Hm - İmamı Gazali - Ali Arslan Aydın - Merve Yayınevi

  Sayfa sayısı:4204
  Boyut:17 x 24 Cm
  ISBN:

  9789758514328

  Kağıt kalitesi:1.Hamur Kağıt
  Son güncelleme:17.04.2019

  BİN YILIN BİLGİ HAZİNESİ.. ARADIĞINIZ HERŞEY BU KİTAPTA.
  İhya-u Ulüm'id-din - 4.Cilt Olarak Siz Sevgili Okurların İlgisine Sunulmuştur.Eser Din Büyüğümüz İmam Gazaliye Ait Olup Sadeleştirilerek Satışa Sunulmuştur
  Büyük Boy, Lüks Bez Cilt, 1. Hamur Kağıt, Serigrafi Baskı, Lüks Kutulu, 4 Cilt, 1. Hamur Kağıt.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.