x

Cübbeli Ahmed Hoca Ahlakı Nebi Kitabı-1187

Cübbeli Ahmet Hoca Yayıncılık
Ürün Kodu : 9786054814411
Hz.Muhammed'in(s.a.v)Ahlakını edebini zühd ve takvasını Konu Alana Cübbeli Ahmet Hoca Kitabıdır
34,90 TL
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • AHLAKI NEBİ

  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil ARAPÇA,TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 151
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 19.5 cm

  Sonsuz hamd-ü senâlar Habîbine hitâben: "Şüphesiz ki sen elbette pek büyük bir ahlâk üzeresin" buyurmuş olan Allâh-u Te‛âlâ’ya mahsustur.Ahlakı Nebi Kitabında;
  Sınırsız salât-ü selâmlar: "Ben ancak iyi ahlâkı tamamlamak için gönderildim" buyu-ran Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)e, O’nun ah- lâkını hakkıyla örnek alan âl-i ashâbına ve cezâ gününe kadar iyilikte onlara hakkıyla uyanlara olsun.
  Cezâevindeyken: "Hapisten çıktığımda her sene Rebî‛u’l-evvel ayında Rasûlüllâh (Sallâllâ- hu Aleyhi ve Sellem) hakkında bir eser telif edeceğim" diye Allâh-u Te‛âlâ’ya söz vermiştim.
  Baypas ameliyatı olduğum sene hâricinde Rabbim beni bu sözde durmaya muvaffak eyledi. İşte bu sene de elinizdeki bu eseri Mevlid gecesine yetiştirmek nasip oldu.
  Rabbimden niyâzım odur ki, kalan öm-rümde de beni her sene böyle hayırlı bir amele muvaffak eylesin, siz okurlarımı da Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)in sevgisi bakımından gün be gün müzdâd eylesin. ve Acirc;min.

  AHLAKI NEBİ

  Elinizdeki bu risâle, ve Acirc;rif-i billâh Abdü’l-Vehhâb eş-Şa‛rânî (Kuddise Sirruhu)ya âit olan "el-Ahlâku’l-Metbûliyye" isimli kitabın, Ezher Şeyhi Abdü’l-Halîm Mahmud (Rahimehullâh)ın tahkîkiyle Kâhire’deki Hassân Matbaasının 1975 yılında yaptığı baskının birinci bâbının tercümesidir.
  Aynı bölüm Yusuf en-Nebhânî (Rahimehul- lâh)ın hocası olan Hasen el-‛Adevî (Kuddise Sir- ruhu)ya âit "en-Nefehâtü’ş-Şâzeliyye fî şerhi’l- Bürdeti’l-Bûsiyriyye" isimli eserde de, ayrıca Mâü’l-ayneyn (Rahimehullâh)ın "Na‛tü’l-bidâyât ve tevsîfü’n-nihâyât" isimli telifinde de yer al- mıştır ki, biz bunların cilt ve sayfalarını risâlemizin sonunda beyân ettik.
  Allâh-u Te‛âlâ cümlemizi Habîbi’nin ah-lâkıyla ahlâklandırsın ve sıfâtıyla sıfatlandırsın.

  Ahmet Mahmut Ünlü - Cübbeli Ahmet Hoca
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.