x

Cübbeli Ahmed Hoca Noel Tehlikesi Kitabı-1193

Cübbeli Ahmet Hoca Yayıncılık
Ürün Kodu : 9786054814343
Cübbeli Hoca Efendi'nin Muhtelif Vesîlelerle Yaptığı Vaazlarından Derlenmiştir.
20,00 TL
Yurtdışı Müşterilerinin Dikkatine !
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Noel Tehlikesi

  Kitap Özellikleri

  BASKI SAYISI:3. Baskı
  DİL:Türkçe
  SAYFA SAYISI:96
  CİLT TİPİ:Karton Kapak
  KAĞIT CİNSİ:Şamua
  BOYUT:13,5 x 19,5 cm

  NOEL TEHLİKESİ

  "İçinizden bir cemaat bulunsun ki; (dînî ve dünyevî) hayr (ve faydalar)a davet edeler, (Kitap ve Sünnet’e uygun olup, şerî'at ve akıl tarafından da güzel bilinen) ma'rûfu emrederler,(Kitap ve Sünnet’e uygun olmayıp, şeri’at ve akıl tarafından da reddedilen)münkerden nehyedeler!
  İşte sana! Ancak onlar felâha eren (umduklarına nail olup korktuklarından emniyete erişenlerin ta kendileridir."( ve Acirc;li İmrân Sûresi: 104)
  Allâh-u Te'âlâ buyuruyor ki: '' Öğüt vermeye devam et! Çünkü vaaz (nasihat) inanan kimselere (ve Allâh'ın iman nasip edeceklerine) gerçekten fayda verir.''
  Noel Tehlikesi İsimli Kitap Cübbeli Hoca Efendi'nin Muhtelif Vesîlelerle Yaptığı Vaazlarından Derlenmiştir.
  Yetmiş bin evliyânın reisi İmâm-ı Rabbani (Kuddise Sirruhu) şöyle buyuruyor:
  "Bizim bir komşumuz vardı, Müslümandı. Fakat bazı yanlışları vardı. Vefat etmek üzereydi, komşuluk hakkı üzere beni çağırdılar. Gittim ve gördüm ki komadadır. Kendisine teveccühte bulundum. Kalbine manevî bir hal üzere nazar ettim (baktım), zifiri karanlık bulutlar çökmüş, iman nuru sönecek bir mum gibi kalmış olarak gördüm. Karanlıkları dağıtmak amacıyla teveccüh ettim lâkin zerre kadar karanlık açılmadı. Bunu bir iki kere denedim ama fayda yok.
  Üçüncüde de olmayınca 'Yâ Rabbi! Acaba bende mi bir kusur var bugün' diye düşündüm. Tam o esnada kalbime:
  'Ey İmam! Eğer sen bu teveccühlerini dağlara yapmış olsaydın, senin hürmetine ve teveccühün bereketine dağları yerinden sökerdim. Ama bu adamdan sen bir karanlık açamazsın, çünkü bunun karanlığı bazı günahları işlediğinden değil, müşrik Hinduların şirk merâsimlerine katılmasındandır. Burada şirk olduğu için senin teveccühün burada sökmez' diye nida edildi. O zaman Hindistan'da şirk bayramlarında boyalı, renkli pilav pişiriyor/armış ve birbirlerine bunu hediye ediyorlarmış. Bu Müslüman adam da onlardan etkilenmiş, aynı günde aynı şekilde pilav pişirip o günü kutluyormuş. En sonunda ümidimi kestim ve evime doğru yol aldım. Bir zaman sonra bana komşumun öldüğüne dair haber geldi. Ne yapacağımı düşündüm. Cenazesine gideyim mi, gitmeyeyim mi diye şüphede kaldım. Durum böyle olunca istihâre yapmaya karar verdim. İstiharemde: 'O kişi zor da olsa îmanını kutrararak öldü, cenazesine gidebilirsin' buyruldu."
  Noel kutlamaya hazırlananlar bu hâdiseyi ibretle düşünmelidirler! Allâh-u Te'âlâ cümlemize iman selameti nasip eylesin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.