x

Cübbeli Ahmed Hoca Sefer Duâları Kitabı--1172

Cübbeli Ahmet Hoca Yayıncılık
Ürün Kodu : 9786054814176
Yolculuğa Çıkılırken ve Yolculuk Esnasında Yapılacak Duaların Yer Aldığı İlginç Bir Kitap
59,00 TL
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Kitap Özellikleri

  YAYIN TARİHİ:06 Nisan 2009

  BASKI SAYISI:2. Baskı

  DİL: Türkçe

  SAYFA SAYISI:84

  CİLT TİPİ: Karton Kapak

  KAĞIT CİNSİ: 2. Hamur

  BOYUT:11 x 16 cm

  ÖNSÖZ

  Allâh-u Te'âlâ’ya sonsuz hamd-ü senâlardan, Rasûlü Muhammed (Sallâl- lâhu Aleyhi ve Sellem)Q, âl-İ ashâbina ve ez- vâc-ı tâhirâtına kat kat salât-ü selam-lardan sonra!

  Günümüz insanının, önceden ay-larca ulaşılamayan uzun yollara şimdi birkaç saatlik uçak, hızlı tren ve araba yolculuklarıyla ulaşabildiği, ama bu vâ-sıtaların bâzen ölümcül kazalara yol aç-tığı herkesin mâlumudur.

  Nitekim geçtiğimiz safer ayının son çarşambasında Türk Hava Yolları uçağının Hollanda’da düşmesi netice-sinde dokuz kişi hayatını kaybetmiş, bir çok kişi de ağır yaralar almıştır.

  Çıkan Rebîulevvel ayının son çar-şambasında da Muhsin Yazıcıoğlu a- ğabeyimizin helikopteri karlı bir dağda düşmüş, bu elim kazada da helikopterde bulunan altı kişinin tümü maalesef ha-yatını kaybetmiştir.

  Bu vesileyle kendilerine Allâh-u Te'âlâ’dan rahmet diler, özellikle İslâ- mın ve Müslümanların yardımcısı olan Muhsin ağabeyimize Cenâb-ı Mevlâ’ dan yüksek dereceler niyâz ederim.

  Peş peşe gelen bu hâdiseler, rivâ- yetlerde beyân edilen: "Hicrî ayın çar-şambalarında, özellikle son çarşam-basında yolculuğa çıkmama" husûsuna daha çok riâyet etmemiz gerektiğini ve evimize sağ sâlim dönmemizi garan-ti eden virdleri ve duâları ihmâl etme-miz icâp ettiğini bize bir kere daha ha-tırlatmıştır.

  Evet, takdire tedbir kâr etmez, hattâ Mevlânâ’nın deyimiyle "Takdir, tedbire güler", ama yine de bize dü-şen, âyet ve hadislerin emirleri müvâce- hesinde tedbiri elden bırakmamaktır.

  Zâhirî tedbirlerin yanısıra, en ö- nemli tedbir, hiç şüphesiz ki bu küçük risâlede toplamaya çalıştığımız duâ ve zikirleri sefere çıkarkan ve yolculuk es- nâsında okumayı terketmemektir.

  Allâh-u Te'âlâ cümlemizi bu risâ-lede zikredilen duâ ve zikirlerle, hazer- de de, seferde de vikaye eylesin. ve Acirc;mîn!

  11 Rebîulâhir 1430 / 6 Nisan 2009

  İÇİNDEKİLER

  Önsöz 5

  Yolculuğa kesin karar veren kişinin

  yapması gerekenler 9

  Yolculuk namazı ve ardından okunacaklar.. 11 Yolculuk namazından sonra sırayla

  okunacak zikirler 20

  Yola çıkarken yapılacaklar 23

  Evden çıkarken okunacaklar 26

  Evden çıkarken okunacak

  zikirlerin okunuş şekli 31

  Vâsıtaya binildiğinde okunacaklar 34

  Sefere çıkanın bineğine yerleştiğinde okuyacağı duâ 37

  Yolculuktan dönenin son kısmını tekrar tekrar okuyacağı duâ 38

  Gemiye binildiğinde okunacaklar 39

  Yolculuğa çıkanın eceli gelmiş olsa bile evine dönmeden ölmemesini sağlayacak âyet-i kerîmeler .44

  Yolculuğa çıkanın eceli gelmiş olsa bile evine dönmeden ölmemesini sağlayacak âyet-i kerîmelerin sırayla okunuşu .49

  Bir şehre girerken okunacak duâ 37

  Kendi beldesini görenin okuyacağı duâ 59

  Yoldan dönüp evine girenin

  okuyacağı duâ 60

  Okuyanını ve sayıları bir milyon da olsa niyetine okunan herkesi muhâfaza eden sırlı bir duâ .61

  Abdülkâdir Geylâni’nin sırrı 66

  Sefer Duâları
  ' O Zât ki; (yaratıkların) türlerin (in) tamamını O yaratmıştır, binmekte olduğunuz gemileri ve davarlarıda sizin için var etmiştir. Tâ ki siz onların sırtları üzere yerleşesiniz, sonra üzerine oturduğunuzda Rabbinizin nimetini (n büyüklüğünü) hatırlayasınız da (bu nîmete şükretmek için) : '(Şanına yakışmayan noksan sıfatlardan tenzîh ve) tesbîh (olsun) O Zât'a ki; işte bunu bize itaatkâr kılmıştır.Bu kitap hakikaten çok ilginç, Zira bir sefer esnasında buradaki duaları okudum.İki hafta sürmesi gereken seferim duaların bereketiyle üç gün de bitiverdi. Gittiğim yerde işlerim çarçapuk görülüverdi.Demek ki, insanın eceli gelse Allah bu duaların bereketiyle onu yolda değil ,evde canını almak için işini kolay eder Lalegül Neşriyat Arifan Yayınlarından Sizlere Ulaştırılmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.