x
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Selam Vermek Sünnet Selam Almak ise Farzdır.Selam Vermenin Ehemmiyeti ve Önemini Konu Alan Cübbeli Hocanın Selam Risalesidir.
  Elinizdeki bu risalede, selamla ilgili Kur'an-ı Kerimdeki bütün ayeti kerimeler ve birçok hadisi şerif yer almaktadır.
  Ayrıca selamın manası, önemi, faziletleri, lafızları, cevap verme şekilleri, selamın sünnet ve edepleri, Yahudi ,Hristiyanlara ve fasık müslümanlara selam vermekle ilgili meseleleri, selam vermenin mekruh olacağı halleri ve fıkıhi hükümleri bu risalemizde bulacaksınız.
  Selamın beraberinde yapılacak olan musafaha, kucaklaşma ve öpüşme gibi diğer bazı önemli meselelere de bu risalemizde rastlayacaksınız.
  En sonunda ölülere selam vermekle ilgili mühim bir konu önünüze gelecektir.
  Dolayısıyla bu risalemiz selam vermekle ilgili merak edilen birçok faydalı hükümleri ihtiva etmektedir.
  Selam konusuna özellikle eğilmemizin sebebi ise, İslamın en büyük şiarı olan böyle önemli vazifenin, günümüz Müslümanlarının birçokları tarafından terk edilerek, yerine hiç bir mana ifade etmeyen"Günaydın,Tünaydın" gibi bir takım fuzuli lafların kullanıldığını görmemizdir.
  Nitekim, risalemizde geçecek bir hadisi şerifte göreceğiniz gibi ; Yahudiler son derece kıskanç bir millet olup, Müslümanları en çok kıskandıkları üç meselenin birincisi selamdır.
  Bundan dolayı onlar, ellerinden gelen bütün imkanları kullanarak Müslümanları selamdan uzaklaştırmaya çalışmaktadırlar ve çalışacaklardır.
  İşte bu durumda biz Müslümanlara düşen en büyük görev ise, bu hususta risaleler yazıp, sohbetler vermek suretiyle, kafirlerin bu tuzaklarından habersiz olan kardeşlerimizi, selamı yaşatma ve yaygınlaştırma hususunda duyarlı olmaya teşvik etmektir.
  Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin Selam hakkında telif ettiği konusunda eşsiz bir eser
  DİL:Türkçe
  SAYFA SAYISI:136
  CİLT TİPİ:Karton Kapak
  KAĞIT CİNSİ:Şamua
  BOYUT:13,5 x 19,5 cm
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.