x

Mübarek Şerhli Ramazan Duası-1361

Esma Yayınları
Ürün Kodu : 0000000096775
Mustafa Varlının Kaleminden Ramazan Ayına Özel Okunabilecek bir Ramazan Şerif Duasıdır
29,00 TL
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Mübarek Şerhli Ramazan Duası
  Hazreti Resûlullah sallallahü aleyhi ve sellem bir gün sırtını mihraba verip oturmuştu. Cebrail aleyhisselâm içeri girip selâm verdi. Buyurdu ki:

  ' ve mdash; Ya Muhammed (sallallahü taâlâ aleyhi ve sellem) Allah sana selâm etti. Bu dua yani duayı sana ve senin ümmetine hediye gönderdi ve hem buyurdu ki: "Ben azimuşşân bu duayı arş-ı azamın sağında bu cihanı yaratmazdan beş yüzyıl evvel yazdım" dedi. İmdi her kim bu duayı Ramazan ayının evvelinde veya ortasında veya ahirinde Cuma gecesi hayırlı bir niyet için okusa Allahu tealâ: "Bu benim has kulumdur, ol kulumun her ne türlü haceti varsa reva kılarım" dedi. Hem de ol kişi kadir gecesine erişe.
  Bu dua bere katma dahi Tanrı Tealâ yerde ve gökte yetmişbin melek yaratmıştır. Bu feriştehler durmadan teşbihler ve tehliller ederler, sevabını bu duayı okuyan kişiye yahut okutan veya yazdırana, götürene bağışlamaktadır. Her kim bu duayı Ramazan ayının her cuma gecesi veyahut gündüzleri okusa veya okutsa, ya götürse, ya dinlese Allahu Tealâ: "Her ne türlü haceti varsa reva ederim" buyurdu. Ya Muhammed (sallallahü aleyhi ve sellem) cümle mahlûkatı beşer kabrinden kalktıkta üryan olsa gerektir. Ol vakit bu duayı Ramazanı şerife ta' zîm için okuyan kimseler melekler cennetinden libaslar götürüp giydirseler gerekir ve dahi o yetmiş bin melek ellerinde inciden kadehler, içlerinde türlü şerbetler bulunmakta ve üzerlerinde "Lâilâhe illallah Muhammed’in Resûlullah" yazılı mühürlerle kapanmaktadır.

  Kapak Türü: Karton Kapak

  Sayfa Sayısı: 40

  Boyut: 11 x 16 cm
  Kağıt Türü: İthal Kağıt

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.