x

Sırlı Salavatı Şerifeler Ansiklopedisi

Pamuk Yayınevi
Ürün Kodu : 9789752943698
Sırlı Salavat-ı Şerifeler Ansiklopedisi
26,00 TL
Yurtdışı Müşterilerinin Dikkatine !
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Sırlı Salavatı Şerifeler Ansiklopedisi
  Ürün Özellikleri :

  • Yayınevi : Pamuk Yayınları
  • Yazar : Arif Pamuk
  • Kapak Kalitesi : Karton Kapak
  • Sayfa Kalitesi : İthal Kağıt
  • Sayfa Sayısı : 496
  • Ebat : 14 X 19.5 cm
  • Barkod: 9789752943698
  • Ağırlık :


  Önsöz

  Çok değerli mümin kardeşim!
  Hiç şüphesiz Resûlullah (s.a.v.)'e salavât getirmek gözler için bir cila, kalp gözü için bir nur, kalpler için bir sevgi ve mutluluk, ruhlar için bir rahatlık, gözlerin göz bebeği, meclislerin misk-i amberi, soframızın tadı, ömrün zekâtı, günlerin güzelliği, gam ve kederi giderici, üzüntüleri yok edici sevgi ve muhabbeti doğurucu, göğüsleri ferahlatıcı, âlimleri olgunlaştırıcı, nurun da artmasını ve devamını sağlayan en önemli sebeplerden biridir.
  Salavât ile sohbet, muhabbet tatlılaşır ve koyulaşır. Onunla konuşulan söz ve kelimeler hayat bulur, insanlar mutmain olur ve bereket, huzur hâsıl olur.
  Evet, kısacası salavât-ı şerife, sevginin alâmeti fârikası, Resûlullah (s.a.v.)'in sünnetine olan bağlılık, başarının rehberi ve kurtuluşun yolu, istikametidir.
  Übey b. Kaab (r.a.) Resûlullah (s.a.v.)'e:
  ve mdash; Ey Allah'ın Resulü! Sana salât-ü selam getiriyorum. Genelde (ortalama) sana ne kadar salavât getirmem lazım? diye sorunca Resûlullah (s.a.v.) buyurdu ki:
  "İstediğin kadar (bana) salavât getirebilirsin!"
  Yine: "Yapacağım duanın dörtte biri nasıl (kâfi mî?)"Buyurdu ki:"İstediğin kadar, ama bunu artırırsan daha iyi olur.
  ve mdash; Yapacağım duanın yarısını (senin için) salavâta ayırsam!
  "Buyurdu ki:"İstediğin kadar, şayet dediğin süreyi artırırsan bu senin için daha hayırlıdır."
  'Duamın hepsini salavata ayırsam?
  Resûlullah buyurdu ki:
  "O halde, senin her türlü kaygın ve tasan giderilir ve günahların da affedilir.
  Kılınan namazların birinci ve ikinci tehıyyatlarında O'nun adını anmada, Cuma ve bayram hutbelerinde, yağmur duasında, nikah akdinde, ilim meclislerinde, kitap ve mektupların yazımlarında (başlangıcında), sözleşme ve senetlerin yazılışlarında, dostların bir araya gelişlerinde ve ayrılışlarında, duaların başlangıç ve sonlarında, sabah-akşam zikir ve tesbihatlarda, gam ve keder esnasında, bir eşyanın kaybedilişinde, kazaların vukuunda, kitap telifinde, O'nun hayatını anlatış esnasında, mucizelerini ve ibretlerle dolu kıssa ve ahlâkî yaşantısını dile getirme esnasında ve diğer ö- nemli durumlarda O'na salâtü selam getirmek her müslümanın boynunun borcudur.
  Ey mükevvenâtın yegâne sahibi Yüce Allâhıml Biricik sevgilin ve Hâtemün Nebiyyîn Muhammed Mustafa (s.a.v.)'e; çiçeklerin her tarafa, her an koku saçarlarken, bülbüllerin yanık yanık her ötüşlerinde, sevinçlerin, sırların açığa çıkmasında, güvercinlerin manalı manalı ötüşleri esnasında salâtü selam eyle, O'na rahmet et.
  Şelâlelerin zirvelerden vadilerin derinliklerine berrak sularını şırıl şırıl akıtıp dökerken, saba rüzgarları sessiz sessiz uzun mesafeleri katedip eserken, Allah'ın haşyetinden gizliden gizliye gözler yaşlarını akıtırken ve yine Allah'ın sonsuz ziyasından aydınlanan müminlerin yüzlerinin parıltısı esnasında Muhammed (s.a.v.)'e rahmet et, salât-ü selam eyle!
  Yüce Mevlâmız! Gece-gündüzün birbiri ardınca gelip gidişinde, yağmurların bardaktan boşanırcasına bütün canlılara hayat sunmak üzere yeryüzüne yağarken inişlerinde, ağaçların meyve verirken ve rüzgârlarla kucaklanıp sallanırken Muhammed (s.a.v.)'e rahmet eyle!
  Allah'ım! Gece karanlığının yavaş yavaş her tarafı sardığı esnada ve yıldızların adeta gök kubbenin bir Süreyya gibi saçıldığı o anda Resûlullah (s.a.v.)'e rahmet eyle.
  Ey Allah'ım! Yağmur tanecikleriyle yüklü bulutların gökyüzünü kapladığı anda, yeryüzündekilerin de bu esnada yağmurun yağmasını dört gözle bekledikleri o heyecan dolu zamanda Muhammed (s.a.v.) Efendimiz'e salâtü selam eyle!
  Yüce Rabbîmiz! Gamların zail olduğu esnada, kalplerin zikrinle mutmain halvetine daldığı sırada ve de ehadiyetini haykıran İlâhî ilimlerin zuhurunda Resûlü'ne, âl ve ashabına ve onların yolundan giden ve kıyamete kadar gelecek mümin kullarına rahmet et, salâtü selam eyle!
  Resûlullah (s.a.v.)'in ahlâkıyla ahlaklanmak kişiye sevab kazandırdığı gibi, O'nun o güzel Kur'ân ahlâkını yaşamayıp terk etmek de kişiye günah kazandırmış olur. Resûlullah (s.a.v)'in hayatı boyunca takip ettiği yol, istikamet; Kur'ân'ın bizzat kendisidir. Başka bir ifade ile, Resûlullah (s.a.v.)'in yaşadığı, izldiği sünnet, Kur'ân'ın hayata uygulanışıdır.
  Şüphesiz Resûlullah (s.a.v.)'in sünnetini, hadislerini ve siretini inkâr veya onu küçümsemek kesinlikle İslâm'a ve Kur'ân'a aykırıdır. İslâm Dini'nin Kur'ân'dan sonra en kesin kaynağı sünnet açık ve seçik bir şekilde kaynak eserlerde layık olduğu yeri almıştır.
  ve Acirc;yet-i kerimede: [Haşr Sûresi: 7]
  " Peygamber size ne verdiyse onu alın, neyi de size yasak ettiyse ondan vazgeçin. Allah'a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz, Allah'ın azabı çetindir." buyurulmuştur.
  Peygamber size ne emrettiyse onu yapın, neyi yasakladıysa ondan da sakının. Bilesiniz ki o, her türlü iyi ve uygun olanı emreder. Her türlü kötü ve fesadı yasaklar.
  Resûlullah (s.a.v.)'e ümmet olan herkesin O'nu kendi öz nefsinden, çocuklarından, anne babasından ve bütün insanlardan daha çok sevmesi şarttır. Ayrıca Allah'ın (c.c.) kendisine indirdiği hükümleri tasdik etmesi ve ona uyması gerekir. Yasakladığı şeylerden de mutlaka sakınması gerekir. Ayrıca O'ndan bize kadar tevatür yoluyla ulaşan hadisleri mütalaa etmek de şarttır.
  Ey benim biricik Efendim! Rabbim senin hakkında:
  "Sen olmasaydın, sen olmasaydın, kâinatı yaratmazdım." buyurmuştur.
  İnsanlığın bir dönem karanlıklarla boğuştuğu, hak ve hakikatin hak namına ayaklar altına alındığı devirlerde bir "Yüce Nur"un muazzam parıltısı Mekke şehrinden cihana yayılıyordu. Otlar bir başka yeşilleniyor, kuzular bir başka meliyor, kuşlar bir başka ötüyordu âdeta. Belli ki bir rahmet yağacaktı, cihanın rahmete susamış bağrına.
  ve Acirc;şıkların asırlarca arkasından tatlı nağmeler terennüm ettiği, cihangirlerin O'nun aşkıyla nice kıtalara akınlar düzenlediği, Yavuz'un Tih çölünde, cihada giderken, "Şu anda önümüzde O yürüyor, bu haldeyken ben bu şekilde hareket edemem." diyerek atından indiği ve yalınayak yürüdüğü, Sultan Ahmed'in ömrü ve not;nün sonuna dek ayak izini başında taşıdığı, uğrunda kanımızı son damlasına kadar feda edeceğimiz bir "Sevgili", cihana gözlerini açmış ve not;tı.
  Mevlana'ya, "Sağ olduğum müddetçe Kur'- an'ın kulu bendesiyim. Hazreti Muhammed Muhtar'ın yolunun tozuyum, toprağıyım." dedirten, o sevgilinin yüce şahsiyetiydi. Fatih'i İstanbul yollarına döken, gemileri karadan yürütecek kadar muazzam gayret sahibi yapan O'nun bir müjdesi değil miydi?
  İslam tarihi, baştan sona, O'na aşık bu insanların menkıbeleri ile doludur. Varlığımızı, varlığına borçlu olduğumuz, güneşlerin bile yanında sönük kaldığı bu Yüce Nebi'ye salât-ü selam getirmek her Müslüman için kutsi bir
  vazifedir. O'nun hayatının her safhasını, hayatımızın her safhasında tatbik etmek ancak O'nu tanımakla mümkün olur.
  O, Allahü Teâlâ Hazretlerinin azamet ve kibriyasından aldığı büyüklüğüyle o kadar büyük ki, bilcümle büyükler, O'nun yanında küçüktür. Her yücelik O'ndan; her ululuk O'ndan; şan ve şeref O'ndandır.
  O'nun nuruyla pervane olanlar, ruhuyla Arşa uçar. O'nun, elinden tuttuğu bahtiyarlar, insanlık içinden seçilerek gönüllere ışık tutarlar.
  Efendim!
  Bu kitabımız, Sana olan yakıcı aşkımızın ve kopmaz bağlılığımızın bir ifadesidir. Dünya durdukça, kalbimizdeki gerçek tek sevgili Sen olacaksın. Yığınla günahlarımıza rağmen ümmetinin her ferdi, isminin geçtiği her an Mecnun'un Leyla'ya olan aşkından daha fazla Sana bağlanmaktadır. Dilimiz Seni övmekten âcizse de, kalbimiz Muhammedi bîr aşkla çarpmaktadır.
  Yâ Resulellah!
  Kudretim yok ki, yanında bir çadır kurup komşu olayım. Param yoktur ki, mahallenden bir ev satın alayım. Ben kulağı ve gözü şunun için isterim ki; kulağımla mübarek sesini dinleyeyim, gözümle mübarek yüzünü göreyim.
  Yâ Resulellah! Senin nurunun girmediği gönüller boş, Senin sevginden mahrum kalpler karanlık, Senin bakışından mahrum kalmış insanlar ise bedbahttır.
  Değerli mümin!
  Ömür güneşinin guruba doğru yaklaştığını hissettiğim şu günlerde, geriye kalan zamanı daha iyi değerlendirmek için fazileti çok yüce olan salavât-ı şerifeleri bir araya topladım. Kalan günlerimizi bu salavât-ı şerifelerle değerlendirebilirsek az zamanda amel defterimizi sevapla doldurmuş oluruz.
  Kâinatta meydana gelmiş en büyük inkılabı gerçekleştiren Efendimiz'in üzerine büyük bir hürmet ve sevgi ile salâtü selam getirmek O'na karşı olan bağlılığımızın bir gereğidir.

  Ne mutlu O'nun şefaat edeceği bahtiyar insanlara!
  İÇİNDEKİLER
  ve mdash; A ve mdash;
  Abdullah b. Mes'ûd (r.a.) 'ın Salavât-ı Şerifesi 300
  Abdülkâdir Geylâni Hazretlerinin Salavât-ı-Lâhûtiyyesi 59
  Ahlakı Güzelleşir 339
  Ahlakın Güzelleşmesi İçin 325
  Ailesine Faydalı Olur 362
  Allah Dostları İle Olur 367
  Allah Teâlâ Günahları Bağışlar 370
  Allah Resulü nü Rüyada Görür 370
  Allah Resulünü Rüyada Görür 386
  Allah ın Korumasında Olur 318
  Allah'ın Sevdiği Kullardan Olur 348
  Altı Yüz Bin Salavat Gücünde 414
  Ana-Babası Affedilir 189
  Ana-Babasının Günahları Bağışlanır 371
  Azameti Kâinatı Kaplayan
  Salavât-ı Şerife 304
  A'zamiye Salavatı 389
  ve mdash; B ve mdash;
  Beş Yüz Bin Salavat Gücünde 425
  Beş Yüz Bin Salavat Gücünde 426 ve emsp;
  Bol Rızık İçin 329
  Borçtan Kurtulmak İçin 432
  Bu Salavat Hürmetine Rabbim Affetti 194
  Bunalım Ve Sıkıntı Anlarında 195
  Bütün Eşyanın Zikrini Duyarlar 321
  Büyüklenenler Alçalır 319
  ve mdash; C ve mdash;
  Cimrilikten Kurtulur 331
  Çok Çok Sevap İsteyenler 190
  Çok Sevap Kazanır 377
  Çok Uyumaktan Kurtulur 344
  ve mdash; D ve mdash;
  Daima Huzurlu Olmak İçin 192
  Darlıktan Kurtulmak İçin 316
  Delâil-i Hayrat'ı Kırk Defa
  Okumaya Denk 420
  Delâil-i Hayrâtı Okumaya Denk 419
  Delâil-i Hayrât'ı Yetmiş Bin
  Defa Okumaya Denk 421
  Dileği Gerçekleşir 337
  Dilek İçin 191,
  344, 422, 423
  Dili Hikmet Konuşur 363
  Duaların Kabulu İçin 332
  Duası Kabul Olur 307
  Düşmanı Helak Olur 315
  Düşmanı Perişan Olur 352
  Düşmanları Perişan Olur 347
  ve mdash; E ve mdash;
  Efendimiz'i Rüyada Görmek İçin 440
  Efendimiz'in Okuduğu Çok Faziletli Bir
  Salavât-ı Şerife 58
  Emir Buhâri Hazretleri'nin Musibetlere
  Karşı Okuduğu Salavat 459
  En Faziletli Salavat 193
  Erenler Meclisine Dahil Olur 375
  Er-Raûf, Er-Rahıym Salavatı 384
  Eşyanın Zikrini Duyar 345
  Evrendeki Olayları Müşahede Eder 349
  Ezan Duası 447
  ve mdash; F ve mdash;
  Fatih Dersiamlarından Hocam Hacı Osman Efendi'nin Salavât-ı Şerifenin Fazileti
  Hakkındaki Dersleri 52
  Ferec Duası 131
  ve mdash; G ve mdash;
  Geçmiş Günahları Affolunur 382
  Gizli İ limlere Vakıf Olur 328
  Gökteki Perde Kalkar 306
  Gönenli Mehmed Efendi Hazretleri'nin Talebelerine Tavsiye Buyurduğu Salavât-ı Şerife 455
  Göz Hastalıklarına Karşı Okunmalıdır... 437
  Günahlardan Temizlenmek İçin 442
  Günahlardan Temizlenmek İçin 444
  Günahları Affolunur 355
  Günahları Bağışlanır 314 Günahları Sevaba Tebdil Olur 354
  Günahların Affı İçin 188
  Günahların Bağışlanması İçin 326
  ve mdash; H ve mdash;
  Hacet ve Dilek İçin 356
  Hak Yolu Gösterir 363
  Halk Tarafından Sevilir 320
  Haşan Şâzeli Hazretleri'nin Salavatı 64
  Haset Edenler Kahrolur 321
  Hastalıkların Tedavisi Ve Streste 197
  Hastalıktan Şifa Bulur 335
  Hayır, Hasenata Mazhar Olur 379
  Hayırlı Bir İşin Gerçekleşmesi İçin 430
  Hayra Koşar 353
  Hazreti Abdullah b. Abbas'ın Getirdiği Salavât 299
  Hazreti Ali'nin Salavatı 199
  Hazreti Fatıma'nın Okuduğu Salavat 395
  Hazreti Fatıma'nın Salavatı 200
  Hazreti Peygamber (s.a.v.)'in Mübarek İsimlerini Okumanın Fazileti 461
  Hazreti Peygamberi Rüyada Görmek İçin 153
  Hem Dünya Hem Ahîret Mutluluğu İçin . 196
  Her Dileği Olur 67
  Herkes Ona Hürmet Eder 320
  Herkes Tarafından Saygı Görür 330
  Hızır Aleyhisselam ın Salavatı 305
  Hikmet Konuşurlar 335
  Hikmet Verilir 323
  Hilye-i Şerif 68
  Huzur İçinde Yaşar 372
  ve mdash; İ ve mdash;
  İlm-i İlahi İle Dolup Taşar ve emsp;333
  İlmin Esrarı Verilir 340
  İmam-ı Yâfiî Hazretleri'nin Salavâtı 302
  İman Üzere Olur 364
  İman Üzere Ölmek İçin 391
  İnâm Salavatı 387
  İnsanlar Ona Güvenir 323
  İnsanlar Tarafından Sevilir 308
  İnsanlara İnsaflı Olur 358
  İnsanlara Yardım Eder 360
  İnsanları Doğruya Çağırır 365
  İnsanları İdare Etme Kabiliyeti İçin 352
  İşlerinde Başarıya Ulaşır 397
  İzzet Libası Giydirilir 382
  ve mdash; K ve mdash;
  Kadere İmanı Kuvvetlendirir 361
  Kâinatın Sırlarına Vâkıf Olur 313
  Kalbi Nurla Dolar 380
  Kalbi Nurlanır 362
  Kalbin Islahı İçin 310
  Kalp Gözü Açılır 317
  Kalp Gözü Açılır 322
  Kalp Temizliği İçin 308
  Kalpleri Etkiler 341
  Kalpleri İhya Eder 343
  Kaside-i Bürde Okunuşu 237
  Kaside-i Bürde 204
  Kaside-i Bürde'nin Fazileti 201
  Kaside-i Bürde'nin Manası 255
  Kaside-i Mudariyye'yi Okumanın Faziletine Dair 69
  Kemâliye Salavatı 385
  Keşif Sahibi Olmak İçin 336
  Kevser Salavatı 156
  Kevser'den Su İçecek 376
  Kıyamet Günü Hesabı Kolay Olur 339
  Kibrît-i Ahmer Salavatı 134
  Korktuklarından Emin Olur 310
  Korktuklardan Emin Olur 324
  Kötü İnsanlardan Korunur 360
  Kötülüklerden Korunur 326
  Kötülüklerden Muhafaza İçin 332
  Kutbül Aktâb Ahmed Rufâî Hazretleri'nin Salavâtı 301
  ve mdash; L ve mdash;
  Liyâkat Salavatı 387
  ve mdash; M ve mdash;
  Maddi-Manevi Yükselmek İçin 312
  Maddi ve Manevi Güç İçin 347
  Maddi-Manevi Güçlenmek İçin 311
  Manevi Derece İçin 324
  Manevi Fetihler İçin 317
  Manevi Güç Verilir 338
  Manevi Koruma Altında Olur 351
  Manevi Sırlara Vakıf Olur 350
  Marifet Nuru İçin 342
  Melevân Salavatı 400
  Merhametli Olmak İçin 356
  Muhyiddin Arabi Hazretleri'nin Salavât-ı Feth'i 66
  Musa (a.s.)'ın Salavatı 390
  Musibetleri Def Eder 383
  ve mdash; N ve mdash;
  Nefis Terbiyesi İçin 330
  Nefsin Islahı İçin 343
  Nesli Mutluluğa Erişir 365
  ve mdash; O ve mdash;
  Olayların Sırrına Vakıf Olur 307
  ve mdash; P ve mdash;
  Peygamber (s.a.v.)'in Duası 151
  Peygamber Efendimiz'in Şemâili 15
  ve mdash; R ve mdash;
  Resûlullah (s.a.v.)'e Salâvat Getirmeden Önce Yapılacak Hazırlık-Niyet 50
  Resulüllah'a Yakın Olur 399
  Rızık Genişliği İçin 336
  Rızık Kapıları Açılır 315
  Ruhaniyeti Peygambere Kavuşmak İçin 198
  Ruhen Gelişmek İçin 443
  Ruhen Şifa Bulmak İçin 313
  ve mdash; S ve mdash;
  Sabır ve Huzur Verilir 366
  Salâten Tüncinâ 434
  Salâtü Selamın Önemi 17
  Salavat-ı A'zam 452
  Salavat-ı Fâtih 412
  Salavat-ı Kenzül A'zam 427
  Salavat-ı Kevser (Manası) 176
  Salavat-ı Kevser 169
  Salavat-ı Kübrâ 75
  Salavat-ı Künhiyye 458
  Salavat-ı Şemsiyye 436
  Salavat-ı Yâkûtiyye 449
  Salavat-ı Şerife Getirmekte Ne Gibi Müideler ve Sevaplar Vardır? 55
  Salavat-ı Vasi 151
  Seksen Yıllık Günahı Affedilir 190
  Sevap Kazanmak İçin 369
  Sevdikleri İle Bir Araya Gelir 358
  Sevgi Kazanmak İçin 188
  Sıkıntılardan Kurtulmak İçin 314
  Sıkıntıları Giderilir 388
  Şefaat İsteyenler 187
  Şefaate Nail Olmak İçin 421
  Şefaat-ı Nebiye Hak Kazanır 368
  Şeytanı Kahreder 338
  Şeytanın Şerrinden Korunur 309
  Şifaya Kavuşturan Salavat-ı Şerife 303
  Şirkten Korunur 345
  Şükretmek Nimetini Elde Eder 367
  ve mdash; T ve mdash;
  Tevbe Kapısı Açılır 349
  ve mdash; U ve mdash;
  Unutkanlığı Giderir 341
  ve mdash; Ü ve mdash;
  Üç Defa Okunması Delâîl-i Hayrât-ı Okumaya Denk 417
  Ülfet Salavatı 378
  ve mdash; V ve mdash;
  Velâyet Nuru İle Şereflenir 350
  ve mdash; Y ve mdash;
  Yedi Yüz Bin Salavat Gücünde 416
  Yetmiş Bin Salavat Gücünde 401
  Yorgunluğun İlacı 327
  Yüz Bin Salavat Gücünde 409
  Yüz İhtiyacı Giderilir 373
  Yüz Yirmi Bin Salavat Gücünde 408
  ve mdash; Z ve mdash;
  Zalim Helak Olur 354
  Zalimlerin Şerlerinden Korunur 311
  Zayıf Kimseler İçin Sığınak Olur 346
  Zenginlik İçin 359
  Zorluklar Kolaylaşır 328

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.