x

El Fethur'-Rabbani - Şeyh Abdulkadir-i Geylani'den Huzur Sohbetleri-1536

HUZUR YAYINEVİ
Ürün Kodu : 9789758666874
Abdulkadir Geylani Hazretlerinin sohbetlerini bulacak, okudukça teneffüs edecek, tasavvufun derinliklerine dalacağınız Kitaptır
64,00 TL
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • EL FETHUR'-RABBANİ - ŞEYH ABDULKADİR-İ GEYLANİ'DEN HUZUR SOHBETLERİ

  Yayın Tarihi 2003-01-01
  ISBN

  9789758666874

  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 616
  Cilt Tipi Ciltli
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 17 x 24 cm

  Tasavvuf, irşad ve ahlâk konularını kapsayan sohbetler, tevhid düşüncesinde odaklaşır. Bu meyanda tasavvufun ne olduğu, kime şeyh ve sofi denileceği, giysi ve kıyafetlerle sofi olunamayacağı en yakın biçimde ifade edilir.
  Bu kitapta Abdulkadir Geylani Hazretlerinin sohbetlerini bulacak, okudukça teneffüs edecek, tasavvufun derinliklerine dalacaksınız.

  Öyle bir sohbet ki, onu dinleyenler bulundukları mekana sığmasın, dışarılara taşsın. Abdülkadir-i Geylani hazretleri'nin, Bağdat'ın el-Halbe kapısı yanındaki mescidde yaptığı sohbettir bu. Bütün sohbetlerinde aynı olay yaşanır. Aynı şevk, aynı susamışlık.
  Allah'ın emirlerini ve Resulullah'ın sünnetini O'ndan dinleyenler, kızgın çöllerde, susuzluktan ölmek üzereyken rahmet pınarına kavuşan insanların aldığı tadı alıyorlardı.
  Bu kitapla, Abdülkadir-i Geylani hazretleri'nin benzer sohbetlerini bulacak, okudukça teneffüs edecek, tasavvufun derinliğine dalacaksınız.
  Titizlikle tercüme edilen bu eserimizi sizlere sunarken, en büyük bahtiyarlığı yaşıyoruz.
  Elinizdeki eser, Kadirilik yolunun önderi büyük mutasavvıf, büyük mürşid Abdülkadir Geylani Hazretlerinin yaptığı vaaz ve sohbetlerin, müridlerince derlenmesinden oluşuyor.Geylani Hazretlerinin tasavvufi yaklaşımını derli toplu bir şekilde içeren bu kitapta, manevi gelişim yolları, kişiyi insan-ı kamil mertebesine yükselten yöntemler, en etkili biçimde doğrudan hitap cümleleriyle öğretiliyor.
  Bu kitap, kalbindeki ışığı söndürme değil beslemek isteyenler için, görünenin ötesine varmak, gizli olana ulaşmak için, kısaca Büyük Mürşid'in dizinin dibine oturmaya karar veren herkes içindir.

  EL FETHUR'-RABBANİ - ŞEYH ABDULKADİR-İ GEYLANİ'DEN HUZUR SOHBETLERİ

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.