x

Günlük Dualar-1336

Hicaz Yayıncılık
Ürün Kodu : 0000000087025
Hayatın her anında yanı başınızda bulabileceğiniz günün her anında lazım olabilcek Günlük Dualar
20,00 TL
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 •  GÜNLÜK DUALAR

  • Cilt Durumu :              Ciltsiz
  • Basım Tarihi :              Kasım 2014
  • Basım Yeri :              Türkiye
  • Boyutlar :              13,50 x 19,50 cm
  • Basım Dili :              Türkçe
  • Kağıt Tipi :              Hamur
  • Sayfa Sayısı :              96
  • Barkod :              3990000025673
  Ebu’l-Hasen Nuruddîn b. Sultan Muhammed el-Karî el-Herevî
  Ayetlerde ve sahih hadislerde bulunan günlük duaları bir araya getiren ve bazı şerhleri yapılan bu eser, Harameyn-i Şerifeyn Osmanlılann hüküm sürdüğü dönemde Mekke Kadısı tarafından Arafat’ta hutbe yerine okunurdu. ve emsp;

  MUKADDİME
  Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla
  Bizi imana davet eden, bize Kur’an ile yol gösteren, lütuf ve ihsanıyla dualanmıza icabet edip kabul eden Allah’a hamdolsun.
  Salat ve selam, Hakkın davetine çağıran, yaratılmışların efendisine, aline, ashabına, taraftarlarına, onun yoluna çağıranlara onun milletinden olup da ümmetini koruyup gözetenlere olsun.
  Yoktan vareden Rabbinin mağfiretini uman davetçi kul Ali bin Sultan Muhammed el Kari -Allah ayıplarını örtsün, günahlarını bağışlasın der ki; İtibar ehli şeyhlerin virdlerine ve büyük alimlerin hiziplerine hatta seyf duası, el erbain el-ismi duasına tutunmuş bir kısım sülük ehli ile kendini kadeh duası ve not;nı okumaya hasretmiş ve isnadı uydurma olduğunda şüphe olmayan bir kısım duaları okuyan avam insanları görünce; İmam Nevevi’nin el-Ezkar, İmam Cezeri’nin Hısnül Haşin, İbni Teymiye’nin el-Kelimüt Tayyib , İmam Buhari’nin Sahihi, Müslim’in Sahihi, İmam Suyuti’nin ed-Dûr ve îmam Sehavi’nin el-Kavlül Bedi gibi muteber ve meşhur kitaplardaki hadislerde bulunan me’sur duaları Kur’an ayetleriyle başlayıp, seçilmiş nurlu Muhammedi salavatlarm yapılış şekille ve not;riyle sonlandıracağım şekilde duaları bir araya getirmeyi düşündüm. Bununla dua etmeye çağıranın duası ve not;nı bekliyorum. Çünkü hayrı işaret eden de gayret eden gibidir. Allah Teala’dan bu gayretimi şükre değer ve amacımı da kabul edilmiş kılmasını isterim. Dua ve övgünün kaynağı olan bu çalışmanın taliplilerinin dil-lerinde zikredilir ve yalancıların saptırmasından ve münkerlerin tahrifine karşı bir engel kılmasını yine Allah Telal’dan isterim.
  Kitabı; el-Hizbü’l A’zam vel-Virdü’l Afham Li İntissabihi ve isnadihi ilar, Resül-il-Ekrem (sav) şeklinde adlandırdım.
  Bunları ezberlemeni, anlamını düşünerek içeriği ile amel etmeni sana tavsiye ederim. Çünkü bu dualar kurtarıcı ve helaka sürükleyici amellere karşı dualarla doludur. Nitekim peygamberimiz (sav) hiçbir övülmüş ve güzel hasleti terk etmeden Allah’tan istemiş ve fıtrata uygun olmayan kötü hasletten de, bütün yönleriyle Allah’a sığınmıştır. îşte bu, peygamberane tabi oluş yollarının zirvesi ve tertemiz, saf tasavvuf büyükleri ve not;ne nisbet edilen yüce makamların özetidir.
  Bu duaları hergün okuyabilirsen güzel olur, mümkün olmazsa; her Cuma, o da mümkün olmazsa her ay veya her sene, o da mümkün Toyunca bir kere de olsa veya her sene, o da mümkün değilse hiç olmazsa ömür boyunca bir kere de olsa ganimettir.
  Bu duaları Arafat’ta okumak istediğinde; şu duaları okuyarak başla;
  "Allah’tan başka ilah yoktur, O bir tektir, ortağı yoktur, mülk O’nundur, hamd O’na aittir. Ve O her şeye kadirdir." (100 defa) (Yani: La ilahe illellahu vah- dehu la şeri keleh...)
  "İhlas Suresi" (100 defa)
  "Subhanellahi vel Hamdü lillahi vela ilahe illella ve not;hu vellahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim."
  Türkçesi::
  "Allah’ı teşbih ederim, Hamd Allah’a aittir. Al-lah’tan başka ilah yoktur, Allah büyüktür. Güç ve kuvvet yüceler yücesi Allah sayesindedir." (100 defa)
  "İstiğfar" (100 defa)
  "Selat-ü Selam" (100 defa)
  İhtiyaçlarının kabul edilmesi için, dua ederken telbiyeyi artırıp, çok ağlayarak boyun bükmelisin

  İÇİNDEKİLER
  MUKADDİME 5
  CUMARTESİ GÜNÜ OKUNACAK DUA 9
  (SEYYİDÜ’L-İSTİĞFAR) PAZAR GÜNÜ
  OKUNACAK DUA 17
  PAZARTESİ GÜNÜ OKUNACAK DUA 28
  SALI GÜNÜ OKUNACAK DUA 38
  ÇARŞAMBA GÜNÜ OKUNACAK DUA 50
  PERŞEMBE GÜNÜ OKUNACAK DUA 61
  CUMA GÜNÜ OKUNACAK DUA 70
  ESMA’İ HÜSNA’NIN AÇIKLAMASI 84
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.