x
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • PEYGAMBERİMİZİN MUHAMMET A.S HAYATI

  Islamiyetten Once Arap Yarımadası
  Dünya karanlığa gömülmüştü. Peygamber efendimiz doğmadan önce, bütün âlem, manevi yönden büyük bir zulüm ve karanlık içindeydi. Allah teâlâ'nın gönderdiği dinler unutulmuş; ilahi hükümlerin yerini, insan kafasından çıkan fikirler, düşünceler almıştı.
  Allah teâlâya inanmıyor, putlara tapıyorlardı. Musa (a.s.)'ın getirdiği din unutulmuş, Tevrat bozulmuştu. İsrailoğulları birbirine düşmüştü.
  İsa (a.s.)'ın getirdiği Hristiyanlık da büsbütün bozulmuş gerçek din ile hiçbir alakası kalmamıştı. Teslis, yani üçlü tanrı fikri kabul edilmişti. Papazlar incitin aslını bozmuş, onu istedikleri gibi değiştirmişlerdi.
  Mısır'da, bozulmuş Tevrat'ın (Yahudilik), Bizans'ta değiştirilmiş İncil'in hükmü (Hristiyanlık) yaşanıyordu. İran'da ateşe tapılıyor, ateşperestlerin ateşi bin senedir yanıyordu. Çin'de Konfüçyüsizm, Hindistan'da Budizm ve Hinduizm gibi uydurma dinler yaşanıyordu.
  Arap yarımadası'ın insanları ise daha da sapkınlaşmışlardı. Bunlar, Allah teâlâ'nın çok kıymet verdiği Kabe-i muazzamaya, üçyüzaltmış adet put yerleştirmişlerdi.
  Zulmün ve yağmacılığın yaygınlaştığı kabilelerden meydana gelen Arap yarımadasında, siyasi bir nizam, sosyal bir düzen yoktu. İçki, kumar, zina, hırsızlık, zulüm, yalan ve ahlaksızlık yaygınlaşmıştı.. Kadın, elde basit bir mal gibi alınıp satılıyordu.
  Kız çocuklarının doğmasını bir felaket ve yüz karası sayıyorlardı. Küçük kız çocuklarını, açtıkları çukurlara diri diri gömüyorlardı.
  Şaire ve şiire çok önem verirler, bunu büyük bir iftihar vesilesi sayarlardı. Muayyen zamanlarda panayırlar kurulur, şiir ve hitabet yarışmaları yapılırdı. Birincinin şiirleri veya hitabeleri Kâbe duvarına asılırdı.
  İnanç bakımından da, parça parçaydılar. Kimisi tamamen inançsız ve dünya hayatından başka bir şey kabul etmiyor, kimisi Allah teâLâya inanıyor; ama insandan bir peygamberin geleceğine inanmıyordu. Büyük bir kısmı da, Allah teâlâya şirk koşup putlara tapıyordu. Bunların içerisinde, Hz.ibrahim'in bildirdiği din üzere olan, Hanifler denilen kimseler de vardı. Hanifler Allah teâlâya inanır ve putlara yaklaşmazlardı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.